TOP

Inwestycje deweloperów w Polsce

Przyglądając się, nawet pobieżnie rodzimemu rynkowi nieruchomości raczej łatwo dojść do wniosku, że pierwsze skrzypce grają obecnie nim przede wszystkim różnego typu prywatne firmy deweloperskie.
Dostrzec to można też, jeśli porównamy teraźniejszą sytuację z tym, z czym mieliśmy do czynienia np. w Polsce sprzed 30-stu lat, a także patrząc na liczbę ofert mieszkań od deweloperów w sieci.

Przed erą deweloperów

Teraz rynek mieszkaniowy wygląda zupełnie inaczej niż w latach siedemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku. W tamtym okresie nowe lokale użytkowe, dzielnice mieszkaniowe oraz biura budowane były głównie za sprawą spółdzielni mieszkaniowych, a także przeróżnych przedsiębiorstw państwowych. Tak samo wszelkie decyzje o ich lokacji podejmowano na szczeblu centralnym.

Co oczywiste w tamtych latach wszelka prywatna działalność, a co za tym idzie również ta w sektorze budowlanym praktycznie nie istniała. Teraz sytuacja uległa poprawie o tyle, że nie jesteśmy zmuszeni czekać na przydział lokum. Wysokiego standardu mieszkanie od dewelopera znaleźć jest dosyć łatwo. Problem pojawia się za to przy tym jak na nie uzbierać i na jak długi okres trzeba będzie zaciągnąć kredyt.

Działalność firm deweloperskich

Do zadań firm tego typu oprócz samego zakupu działki w atrakcyjnej lokalizacji, zalicza się również przede wszystkim zlecanie robót budowlanych, a także kompleksowa obsługa inwestycji. W późniejszym czasie deweloper zajmuje się także administrowaniem swoim budynkiem, a także czerpaniem z tego tytułu dochodów.

Dzięki temu, że chętnych na mieszkanie od dewelopera nie brakuje, inwestycje dość szybko się zwracają i pozwalają firmom przeznaczać dodatkowe środki na rozwój swojej działalności w innych miastach czy krajach.

Nie da się ukryć, że rozwój „deweloperki” ma też ciemne strony. Szczególnie jeżeli chodzi o wygląd polskich miast. Samorządom trudno czasem kontrolować to, jak wyglądają osiedla, wobec czego często rządzi tam chaos przestrzenny i komunikacyjny. Mimo to sytuacja i w tej kwestii się poprawia z roku na rok, dzięki wzajemnej współpracy

Inwestycje deweloperów w polskich miastach

Inwestycje skupiają się w większych ośrodkach naszego kraju. Z pewnością rynek warszawski czy wrocławski cieszy się większym powodzeniem niż np. ten z Wałbrzycha czy miast na wschodzie Polski. Cóż, nie da się ukryć, że o wiele więcej osób zainteresuje się w Google frazą „nieruchomości Warszawa” niż „Siedlce mieszkanie od dewelopera”.

Warszawa, Kraków czy Wrocław są najczęściej wybierane przez inwestorów. Pod względem metrów kwadratowych nowych powierzchni nie mają sobie równych w całym kraju. Apartamenty oraz mieszkania od deweloperów powstają w różnych dzielnicach tych miast, ale najpopularniejszymi miejscami np. w Warszawie są Wola, Wilanów i Centrum, w Krakowie Grzegórzki oraz Ruczaj, natomiast we Wrocławiu okolice Odry i Stare Miasto.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud z Legnicy

Categories Dom i Wnętrze
http://ecceo13-iof.org/dopasowany-do-potrzeb-zestaw-garnkow/ https://amtm.pl http://saw-iso.pl