TOP

Przewóz cieczy – jak to zrobić?

Każdy przedsiębiorca posiadający własną firmę na co dzień zmaga się z wieloma problemami, o których istnieniu wcześniej nie miał pojęcia. Zakładając konkretną firmę o określonym typie raczej nie przewidujemy niektórych sytuacji. Tymczasem one się zdarzają

Przewóz cieczy – jak to zrobić?

Jedną z takich dziwnych sytuacji jest konieczność przewiezienia jakiejś cieczy. To oczywiście codzienna sytuacja dla przeróżnych firm o profilu kosmetycznym, farmaceutycznym czy też spożywczym. Każdego dnia także przewożą ciecze firmy z sektora przemysłu chemicznego. Jednak warto wspomnieć, że czasami taka konieczność zachodzi także dla wielu innych firm. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób przewozić bezpiecznie ciecz.

Kontenery do przewozu cieczy, czyli kontenery IBC

Przede wszystkim warto podkreślić, że nawet przewożąc zwykłą wodę musimy zachowywać pewne normy i standardy a zatem nie możemy wziąć pierwszego lepszego bukłaka czy pojemnika. Najlepsze przy transporcie cieczy są kontenery do przewozu cieczy. Prym wiedzie szczególnie kontener IBC. Czym on się wyróżnia?

Kontener IBC – charakterystyka

Kontener IBC zdobył szeroką popularność ze względu na duże możliwości logistyczne oraz bezpieczny przewóz różnego rodzaju cieczy. Zacznijmy od tego, że wyróżniamy różne rodzaje kontenerów IBC. Mogą to być kontenery IBC służące do przewozu wody pitnej i produktów spożywczych, kontenery na produkty szkodliwe tudzież kontenery ze specjalną osłoną elektrostatyczną. Cechą charakterystyczną kontenerów IBC jest także fakt, że posiadają one stalową ramę nadającą im ściśle określony kształt najczęściej sześcianu. Dzięki tej ramie kontenery można układać w stosy – nic się nie zgniecie ani nie pęknie. Co więcej – takie kontenery zapewniają maksymalne wykorzystanie przestrzeni w transporcie i minimalizację strat.

Jak wybierać kontenery IBC?

Na co jednak należy koniecznie zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich kontenerów IBC? Przede wszystkim dopasujmy je do cieczy, jaką przewozimy. Za błąd tutaj możemy niestety drogo zapłacić. Ponadto trzeba dobrać rozmiar – nie ma sensu brać za dużych kontenerów, jeśli przewozimy nie za dużo cieczy. Pamiętajmy także o kwestiach bezpieczeństwa – tu trzeba dokładnie sprawdzić, czy kontener danej firmy na pewno posiada wszystkie stosowne certyfikaty i zezwolenia. Oczywiście wybierzmy także modele, które generalnie z jakiś powodów bardziej nam przypadną do gustu.

Na koniec warto dodać, że lepiej jest poświęcić chwilkę czasu i wybrać dobry kontener IBC niż później musieć go wymieniać.

Categories Ciekawe
adwokaci katowice wnetrzadesign.com.pl rocela.pl