TOP

Mazury to prawdziwy cud natury

Planowanie letniego wypoczynku to nie lada zadanie. W szczególności, jeżeli pod uwagę trzeba wziąć wymagania przynajmniej kilku członków rodziny. Wszyscy chętnie wyjeżdżają za granicę. Może jednak warto zatrzymać się w Polsce, gdzie w okresie letnim również można się doskonale bawić i odpocząć.

Wyjazd na Mazury

Wśród propozycji, jakie warto rozważyć są Mazury. To jedna z najbardziej niedocenianych krain, jakie znajdują się w Polsce. Na lato wszyscy jadą nad Morze Bałtyckie lub w góry. Czy może być coś złego w wypoczynku na Mazurach? Oczywiście, że nie. Szukając dla siebie miejsca w Krainie Tysiąca Jezior, warto wziąć pod uwagę Węgorzewo noclegi, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Róża Wiatrów. Dlaczego warto pojechać na Mazury? Oto kilka zalet wypoczynku w miejscu, gdzie na wyciągnięcie ręki jest wiele fascynujących miejsc.

Na łonie natury

Na co dzień człowiek nie ma możliwości na to, aby nawiązać tak bliski kontakt z naturą, której na Mazurach nie brakuje. Niesamowicie piękne lasy z wiekowymi drzewami, gdzie ukrywa się flora i fauna, jakiej często można doświadczyć na własne oczy. Do tego różne, rzadkie gatunki zwierząt i roślin, jakich nikt nie jest w stanie zobaczyć w wielkim mieście. Nie zabraknie tu miejsc na spokojne spacery, np. z ukochaną osobą za rękę.

Dla wędkarzy

Skoro jeziora, to i doskonała okazja do tego, aby zarzucić wędkę. Na brzegu lub na pokładzie jachtu. Nie brakuje tu chętnych osób, które zaszywają się w zaroślach, jakie znajdują się przy jeziorach po to, aby oczekiwać na udany połów. Niektórzy wolą skupić się w większych grupach – ot, żeby nie było tak nudno. Wędkarzy na Mazurach nie brakuje. Taki wypad może stanowić doskonałą okazję do tego, aby nawiązać nowe znajomości z innymi wędkarzami.

Karmuszka na Mazurach

Nie wiesz co to dokładnie oznacza? To znak, że nie było dane posmakować Ci jeszcze kuchni związanej z tym regionem. Karmuszka to danie regionalne, którego trzeba koniecznie spróbować. Chociaż nie brakuje innych specjałów, jakie ściśle związane są z tym regionem. Nie brakuje tu ryb, jakie są na świeżo przyrządzane przez uzdolnionych kucharzy. Tak niesamowitych potraw nikt nie będzie miał szansy spróbować w innym regionie, dlatego też tym bardziej warto przyjechać na Mazury.

 

Warto wcześniej pomyśleć o tym, aby znaleźć dla siebie miejsca noclegowe na Mazurach. Po to, aby mieć pewność, że w dniu przyjazdu na każdą osobę będą czekały wygodnie wyposażone pokoje/domki  z wszelkimi niezbędnymi rzeczami.

 

Categories Ciekawe