TOP

Salon pełen wygody – jakie meble wybrać?

Aranżowanie salonu jest zadaniem wymagającym – zazwyczaj pragniemy, aby pomieszczenie to było jednocześnie komfortowe i funkcjonalne. Jak sprawić, aby faktycznie miejsce to sprzyjało relaksowi i spotkaniom w gronie rodzinnym? Oto kilka porad.

Meble wypoczynkowe i regały…

Podstawą w salonie są meble wypoczynkowe – warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem takiego kompletu. W przypadku mieszkań blokowych zazwyczaj szukamy kanap, które w ciągu nocy zamieniają się w wygodne łóżka. Jeśli nie mamy potrzeby kupna mebla łączącego dwie funkcje warto zwrócić uwagę na klasyczne, skandynawskie kanapy. Charakteryzują się one prosta formą, wykorzystaniem niezwykle trwałych materiałów odpornych na ścieranie. Z pewnością zapewnią również wiele wygody.
Drugim istotnym zagadnieniem jest znalezienie regałów na książki czy cokolwiek innego, co chcemy w salonie przechowywać. Jeśli nie podobają nam się proponowane przez producentów gotowe wzory zawsze możemy zlecić wykonanie takich mebli zgodnie z naszym pomysłem. Topowe firmy zaoferują nam nie tylko wysokiej klasy materiały, ale i profesjonalne doradztwo.

Urządzając salon pamiętajmy o tym, że pomieszczenie to powinno być doskonale oświetlone. W ciągu dnia światło dzienne powinno wpadać przez okno, wieczorami warto wykorzystać nowoczesne żarówki LED. Nie zasłaniajmy okien ciężkimi firanami czy kotarami. Zamiast tego wybierzmy półprzepuszczalne rolety.
Źródło: torusmeble.pl.

Categories Dom i Wnętrze