TOP

Użycie wariografu w pracy – czy warto?

Proces zatrudniania nowych pracowników jest dość złożony i skomplikowany, lecz ma to swoje uzasadnienie. Ludzie poszukujący pracy usiłują przedstawić swoje kwalifikacje w jak najbardziej czytelny i klarowny sposób, zawierając wszystkie swoje osiągnięcia w CV. Niestety, w przypadku wielu zawodów konkurencja jest tak silna, że w walce o zatrudnienie niektórzy posuwają się do fałszowania swoich kompetencji. Rozmowy o prace bywają długie i wyczerpujące dla obu stron, lecz nawet największy profesjonalista nie jest w stanie dokładnie określić, czy potencjalny pracownik mówi całą prawdę.

Czy wariograf może pomóc?

Wariograf to zaawansowany, profesjonalny sprzęt, który może okazać się nieoceniony. Chociaż nabycie takiego urządzenia wiążę się z pewnymi kosztami, to jest to inwestycja, która bez wątpienia się zwróci. Instytut Badań Wariograficznych z chęcią podejmuje się współpracy z przedsiębiorcami, którzy planują wykorzystać go w procesie rekrutacji. Dobrym pomysłem jest zapoznać się z ofertą prezentowaną na wariograf.com.pl, gdyż cena tego typu usług może ulec zmianie w zależności od rozmaitych czynników. Nowa generacja wykrywaczy kłamstw jest niemożliwa do oszukania i działa z bardzo wysoką skutecznością. Analizując reakcje organizmu rozmówcy podczas zadawania konkretnych pytań, można ocenić jego prawdomówność.

Dlaczego warto zatrudniać uczciwych pracowników

W przeciwnym przypadku ryzykuje się zatrudnienie niekompetentnej i nieuczciwej osoby, która ostatecznie może zaszkodzić firmie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, najczęściej kłamie się na temat:

  • Przeszłych zwolnień dyscyplinarnych
  • Braku określonych umiejętności
  • Prawomocnych wyroków sądowych
  • Złej opinii poprzednich pracodawców
  • Niedostatecznej ilości doświadczenia w branży

Nikt nie chciałby pracować razem z oszustem, dlatego zabezpieczenie się przed tego typu ludźmi już w procesie rekrutacji jest niezwykle ważne. Z drugiej strony, lojalny pracownik jest bardzo cenny, gdyż osobiste nastawienie często ma bezpośrednie przełożenie na jego wydajność i sumienność.

Categories Ciekawe
chirurg stomatolog Kraków apartamenty w Szczawnicy