TOP

Jak uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Wiele osób pracujących za granicą nie zdaje sobie sprawy z tego, że można uzyskać dodatkowe pieniądze, które po prostu znajdują się w zasięgu ręki. Warto po nie sięgnąć. Przecież każdemu przyda się dodatkowa suma na koncie. Jak się o nią postarać? Trzeba zgromadzić odpowiednie dokumenty i do dzieła!

W poszukiwaniu lepszego bytu

Możliwość pracy w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie sprawiła, że wielu Polaków wyjechało w poszukiwaniu atrakcyjniejszych zarobków. Dodatkowo wzbogaconych o świetne świadczenia. Na zwrot-podatkow.pl dowiemy się, jak z nich skorzystać. Oprócz Anglii także Irlandia stała się miejscem docelowym wyjazdów Polaków szukających lepszej pracy i płacy.

Komu przysługuje zwrot podatku z Anglii?

Zwrot podatku z Anglii przysługuje każdemu zatrudnionemu legalnie w tym kraju Polakowi. Nawet jeśli nie ubiegaliśmy się o niego w trakcie pracy, to nic straconego. Zrobimy to nawet ze sporym opóźnieniem. Stosowny wniosek o zwrot podatku można złożyć do czterech lat od momentu zakończenia pracy w Wielkiej Brytanii. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Jakie dokumenty należy złożyć?

Naprawdę warto rozliczyć się z brytyjskim fiskusem, żeby otrzyma zwrot podatku. Żeby rozliczyć się z angielskim urzędem skarbowym (HM Revenue & Customs), należy przedstawić dokumenty potwierdzające legalne zatrudnienie w Anglii. Są to dokumenty od pracodawców oraz z brytyjskich urzędów. Należą do nich m.in.: P45, P60, Statement of Earnings, Payslipy.

Co zrobić w przypadku odmowy?

Po upływie czasu, który urzędnicy mają na rozpatrzenie naszego wniosku, dowiemy się, jaką podjęto w sprawie naszego zwrotu decyzję. Jeśli jest ona negatywna, warto przygotować odpowiednie dokumenty i ponownie spróbować ubiegać się o pieniądze. W przeprowadzeniu tych spraw można zdać się na pomoc profesjonalnego biura.

Categories Ciekawe