TOP

Depilacja woskiem – co warto o niej wiedzieć?

Depilowanie ciała to jeden z najważniejszych zabiegów kosmetycznych współczesnych kobiet. Panie pragną mieć gładką skórę nóg i rąk, pozbyć się zbędnego owłosienia w okolicach bikini, pozbyć się wąsika. Istnieje wiele skutecznych metod na depilację, jednak jedną z cieszących się największą popularnością jest depilacja woskiem. Co warto o niej wiedzieć? Jak przebiega? 

Zabieg depilowania woskiem przeprowadzany jest najczęściej w gabinetach kosmetycznych. Niezbędne są do tego konkretne urządzenia kosmetyczne: przyrząd do podgrzewania wosku, paski fizelinowe, oliwka lub balsam. Woskowanie dotyczy najczęściej łydek lub całych nóg, kosmetyczki polecają również woskowanie wąsika, jako jedna ze skuteczniejszych metod jego osłabienia. Woskowanie polega na szybkim wyrywaniu włosów wraz z cebulkami. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się do 3-4 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosa.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg woskowania nóg rozpoczyna się od określenia, czy włoski są na tyle długie, że przykleją się do wosku. Skóra musi być sucha – nie zaleca się używania balsamów czy oliwek w dniu zabiegu. Kosmetyczka rozprowadza wosk przy pomocy rolki i kolejno przykleja w tym miejscu pasek fizeliny. Materiał należy odpowiednio docisnąć. Następnie szybkim ruchem zrywamy pasek. Co ważne: zrywanie musi odbywać się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystkie włosy zostaną uniesione i wyrwane wraz z cebulkami. Zabieg trwa ok. 30-40 minut. Po zabiegu skóra jest oczyszczana z resztek wosku przy pomocy delikatnej oliwki lub balsamu. Kosmetyczka może zaproponować posmarowanie nóg balsamem kojącym i uprzedza o zaczerwienieniach, które mogą utrzymywać się dobę. Po zabiegu ważne jest regularne peelingowanie skóry. Dzięki temu możemy mieć pewność, że odrastające włoski nie będą wrastały pod skórę.

Categories Zdrowie i uroda
rce-reklama.pl atliteracki.com.pl antraffic.pl