TOP

Własny dom poza miejskim zgiełkiem

Coraz więcej osób zastanawia się nad wybudowaniem domu poza miastem. Taka decyzja ma wiele plusów. Przede wszystkim to możliwość oswobodzenia się z problemu wszechobecnego smogu oraz miejskich korków. Jeśli mamy możliwość dojazdu kolejką miejską czy innym środkiem lokomocji, z pewnością ta decyzja okaże się także ekonomiczna (finansowo i czasowo!). Dom poza miastem pozwala też na spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. To bez wątpienia istotny argument dla osób posiadających dzieci czy planujących ich posiadanie.

Jak urzeczywistnić marzenie?

Pierwszym krokiem jest oczywiście kupno działki. Niestety, to najkosztowniejsza część naszego planu – okazuje się, że zbudowanie niewielkiego domu może być znacznie tańsze niż kupno niewielkiego mieszkania w centrum miasta. Kiedy staniemy się posiadaczami odpowiedniej działki koniecznie zaopatrzmy się w projekt domu. Najpopularniejszym ostatnio rozwiązaniem jest kupienie gotowego projektu domu. Takie projekty zakładają niewielkie poprawki klienta, jeśli ma on pomysł na dane rozwiązanie. Najczęściej wybierany projekt to domy z poddaszem użytkowym i garażem. Projekt ten daje dwa użytkowe poziomu, z czego na dole znajduje się kuchnia i przestronny salon z łazienką, a na górze 3 sypialnie i kolejna łazienka. Taki dom okaże się idealny dla rodziny z dwójką czy nawet trójką dzieci. Dla każdego znajdzie się odpowiednia ilość miejsca, a sam dom okaże się komfortowy i przestronny. Dodatkowym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty jest budowa nie murowanego domu, a budynku szkieletowego. Drewniane domy są nie tylko tanie w budowie i eksploatacji, ale również ekologiczne, trwałe i nowoczesne.

A wokół domu?

Poza samym budynkiem niezwykle ważne jest jego otoczenie. Abyśmy mogli w pełni cieszyć się prywatnym skrawkiem ziemi niezwykle ważne jest zaaranżowanie ogrodu. Nawet niewielki ogródek będzie świetnym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Jeśli nie mamy smykałki ogrodnika o pomoc możemy poprosić zawodowych architektów zieleni.

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ zobacz live url