TOP

Idealny dom dla dwojga

Zaprojektowanie funkcjonalnego domu dla dwojga nie jest prostą sprawą. Pomimo iż dom nie musi posiadać dużej powierzchni, istotne jest dopasowanie jego parametrów. W przypadku par warto również myśleć o przyszłości i ewentualnej możliwości powiększania rodziny. Co powinien posiadać dom dla dwojga w przypadku konstrukcji parterowej?

Plan minimum, czyli funkcjonalny dom dla pary

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia swojego miejsca na ziemi jest wybór idealnego projektu. Obecnie coraz większą popularnością wśród młodych ludzi cieszą się domy kanadyjskie – tanie w eksploatacji i utrzymaniu budynki wznone  z drewnianych prefabrykatów.

Tego rodzaju projekt z pewnością powinien obejmować przynajmniej jedną sypialnię. Pomieszczenie takie może służyć nie tylko do relaksu, ale też jako miejsce pracy. Poza sypialniami w domu nie powinno zabraknąć miejsca na kuchnię oraz stół jadalny. Wiele osób decyduje się na stworzenie otwartej przestrzeni, która pozwoli powiększyć optycznie dom. Domy dla dwojga z pewnością powinny wykorzystywać maksimum miejsca. W tym celu często do zagospodarowania wykorzystuje się także poddasza. Niezwykle modnym rozwiązaniem jest umieszczanie na poddaszu niewielkich pracowni, wykorzystywanych głównie do pracy biurowej.

Zielone przedłużenie domu, czyli nie zapomnij o ogrodzie

Domy parterowe powinny posiadać również miejsce na ogródek – to oczywiście zadanie dla samych mieszkańców, jednak aby wyglądał on wspaniale pracę tę można zlecić profesjonalnym architektom zieleni. Zaproponują oni najlepsze rozwiązania dla ogrodu.

Categories Dom i Wnętrze
https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ zobacz wiecej Industrialna konsola z półką do przedpokoju