TOP

Czym kierować się podczas kupna fotela biurowego?

Obecny rynek pracy w dużej mierze oferuje potencjalnym pracownikom pracę w biurze, przy komputerze. Praca biurowa wiąże się z wielogodzinnym spędzaniem czasu przed komputerem w pozycji siedzącej. Cierpi na tym nasz kręgosłup, nogi oraz wzrok. Wymuszona pozycja siedząca nie jest naturalna dla naszego organizmu, co sprzyja powstawaniu nadmiernych obciążeń kręgosłupa, które niejednokrotnie prowadzą do bóli i schorzeń kręgosłupa. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór krzesła biurowego, które wspomoże zapobieganie przykrym skutkom siedzącego trybu pracy.

Fotele biurowe – sklep w Tychach

Poszukując rozwiązania dla swojego biura warto zastanowić się nad profesjonalnym, wysokojakościowym fotelem biurowym. Zarówno sklepy internetowe jak i sklepy stacjonarne oferują swoim klientom szeroki wybór foteli biurowych dopasowanych do kształtu kręgosłupa. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „fotele biurowe Tychy” otrzymujemy kilka stron internetowych, które oferują nam kupno foteli biurowych w cenach adekwatnych do jakości. Co warto brać pod uwagę w trakcie kupna fotela? Pamiętajmy o oparciu i siedzisku!

Wygodny fotel biurowy – odpowiednie oparcie

Wybierając się po fotel biurowy w Tychach warto dłuższa chwilę poświęcić odpowiedniemu doborowi oparcia fotela. Ergonomicznie wyprofilowane oparcie powinno zapewniać odpowiednie podparcie dla pleców. Najważniejsze w oparciu są specjalne wypukłości odpowiadające naturalnemu ułożeniu kręgosłupa. Potraktujmy fotel biurowy jako profilaktykę zdrowego kręgosłupa.

Ważny element fotela – siedzisko

Niemniej ważnym elementem fotela biurowego jest siedzisko, które powinno spełniać kilka podstawowych założeń wygodnego fotela biurowego. Przede wszystkim siedzisko powinno być obszerne, odpowiednio miękkie i posiadać lekkie wyprofilowanie. Istotnym elementem siedziska jest zaokrąglenie brzegów i lekkie opadanie, dzięki czemu fotel nie uciska na uda – pozwala na swobodny przepływ krwi w nogach.

Dodatkowe funkcje

Wybierając fotele biurowe Tychy mają do zaoferowania bogatą ich ofertę. Jeśli zdecydujemy się już na odpowiednie oparcie i siedzisko, doborowi mogą podlegać również podłokietniki, zagłówek czy możliwość podpięcia dodatkowych elementów, takich jak np. podkładka na laptopa. Wybierając dobry fotel biurowy dbamy nie tylko o zdrowie naszego kręgosłupa, wpływa on również na komfort pracy. Im większy komfort, tym większa wydajność pracowników. Warto więc kupić dobry fotel biurowy, który spełnia wszystkie podstawowe wymagania oraz zapewnia wysoki komfort pracy.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z krolmeble.pl/.

Categories Ciekawe