TOP

Dobrze wybrane krzesła biurowe – Tychy

Spędzanie kilku godzin za biurkiem sprawia, że dużo czasu spędza się w jednej pozycji. Ważne więc, by posiadać dobrze dobrane krzesło, które zapobiegnie problemom z kręgosłupem czy krążeniem.

Wybór krzesła biurowego

Najbardziej optymalny do pracy jest model obrotowy z pełną regulacją oraz wygodnym wypełnieniem (na przykład z pianki), podłokietnikami oraz zagłówkiem. Dzięki temu każdy pracownik będzie miał gwarancję, że po paru latach jego kręgosłup nadal będzie zdrowy. Warto zwrócić uwagę na to, że każda osoba może potrzebować trochę innego krzesła (dopasowanego do wagi i wzrostu). Zawsze trzeba też sprawdzić wygodę regulacji poszczególnych części, kiedy wymagają one wstania z krzesła w trakcie użycia najlepiej wybrać inny, wygodniejszy model. Nawet stylowy projekt i piękne obicie nie pomogą, kiedy krzesło nie posiada wyprofilowanego oparcia (z możliwością zmiany wysokości). Warto pamiętać, że naprawdę dobrego, sprzyjającego zdrowiu krzesła nie kupi się w supermarkecie za kilkadziesiąt złotych. Warto wybrać model droższy, a naprawdę dobry i służący przez lata. Kiedy chodzi o krzesła biurowe Tychy zwracają uwagę kupujących na różnice między krzesłem a fotelem obrotowym. Fotel, zwany często gabinetowym, jest najczęściej zaprojektowany tak, by zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort. Posiada skórzane obicie i miękkie wypełnienie, co sprawia, że jest miękki i wygodny. Nie sprawdzi się on jednak u osób pracujących za biurkiem cały dzień, gdyż często ma ograniczone możliwości regulacji, bo siedzisko jest często na stałe połączone z oparciem. Dlatego też dla pracowników spędzających za biurkiem kilka godzin każdego dnia, lepszą będą regulowane krzesła, gdzie ustawić można stopień odchylenia oparcia i siedziska (niezależnie od siebie).

Krzesła biurowe Tychy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając krzesła do swojej formy należy wybrać najlepszy dla siebie stelaż. Może on posiadać na przykład wiele elementów metalowych, stalowych oraz aluminiowych. Modele tańsze posiadają zaś wiele elementów plastikowych. Są one lżejszych, ale zarazem mniej stabilne i wytrzymałe. W czasie zakupów trzeba więc zawsze wziąć pod uwagę
stabilność: podstawy (czy się nie przechyla i podłokietników (czy się nie chwieją). Drugą ważną kwestią jest obicie krzesła. Obecnie na rynku meblarskim do wyboru są:
– syntetyczne tkaniny typu micro – odporne na ścieranie,
– sztuczne tkaniny o luźnym splocie (w tańszych modelach krzeseł),
– bawełna – trudna do czyszczenia, ale pozwalająca skórze oddychać,
– wełna – (w droższych modelach krzeseł), wytrzymała i miękka,
– skaj – odporny i łatwy do czyszczenia, ale chłodny w dotyku,
– naturalna skóra – droższa, ekskluzywna, stosowana w fotelach gabinetowych.
Jeśli chodzi o krzesła biurowe Tychy proponują ogromny ich wybór, a decyzja o zakupie zależy od posiadanego budżetu oraz własnych preferencji.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z krolmeble.pl/.

Categories Dom i Wnętrze