TOP

Góry – czas się ruszyć i wyruszyć

Październik to doskonały czas na to, żeby wyruszyć w góry. Nie jest jeszcze wcale tak zimno, żeby zamknąć się w domu i tłumaczy, że to nie pora na ruch na świeżym powietrzu. Przecież wcale nie trzeba od razu uprawiać sportów ekstremalnych. Wystarczą spacery, na przykład po lesie, wzdłuż górskiej rzeki, malowniczą doliną obsypaną kolorowymi liśćmi. W górach jesienny klimat daje się uchwycić jak nigdzie indziej.

Jesienią w Poroninie

Na pewno jesienią warto wyruszyć do Poronina, skąd mamy blisko zarówno do Zakopanego jak i do Bukowiny Tatrzańskiej. Bez trudu dojedziemy stąd do tych miejscowości samochodem, pociągiem, autobusem. Jeśli szukamy atrakcyjnego miejsca, w którym można się zatrzymać, to znajdziemy je tutaj: willamajerczyk.com.

Z całą pewnością noclegi w Poroninie okażą się strzałem w dziesiątkę dla osób w różnym wieku i równie nastawionych do wypoczynku w górach. Dla tych lubiących zdobywać najtrudniejsze szczyty jak i dla tych preferujących spokojne spacery po malowniczej okolicy i poznawanie smakołyków regionalnych.

Jesienią w okolicy Szklarskiej Poręby

Jesienna spokojna wycieczka, nawet z dzieckiem w spacerówce? To możliwe w Górach Izerskich. Kiedy zdecydujemy się na wyprawę do schroniska Orle (wyjście ze Szklarskiej Poręby). Można tam bez problemu dojechać rowerem, który wypożyczymy w razie potrzeby w pobliskiej wypożyczalni.

Idąc do schroniska Orle, warto też zboczyć nieco w kierunku mostu. Znajdziemy tam pomnik Nepomuka strzegącego przejścia, ale też przyjemnie urządzone altanki z miejscem na ognisko. Wspaniały zakątek do tego, żeby na dłużej spotkać się tu z przyjaciółmi. Piknik w tak niezwykłej okolicy – przecież górskie atrakcje to nie tylko narty, wspinaczka i długie wyprawy. To także propozycja dla tych, którzy po prostu lubią uciec od czasu do czasu na łono natury.

Categories Turystyka