TOP

Wczasy na Kubie – przygoda dla całej rodziny!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – to odpowiedni moment na to, aby zaplanować urlop wspólnie z partnerem czy rodziną. Coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy egzotyczne, organizowane przez topowe biura podróży. Tego rodzaju wczasy z pewnością na długo pozostaną nam w pamięci. Warto zastanowić się nad tą opcją i nie martwić się o pogodę czy też atrakcje. Jedną z najpopularniejszych destynacji ostatnich lat jest bez wątpienia Kuba. Ta wyspa położona na Morzu Karaibskim zaskoczy nas nie tylko oryginalnym krajobrazem, ale i bogatą kulturą. Jak zaplanować wyjazd na Kubę?

Samodzielne planowanie wycieczki na Kubę może okazać się zadaniem ponad możliwości naszego portfela, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z gotowych ofert biur podróży. W cenie wycieczki znajdują się: ubezpieczenie turystyczne, przelot w obie strony, transfer z lotniska, zakwaterowanie, wyżywienie (wybrana opcja), opieka rezydenta czy pilota. Ustalając detale w biurze podróży dowiemy się, w jakim hotelu zostaniemy zakwaterowani oraz na jakie atrakcje dodatkowe możemy liczyć. Najczęściej hotel posiada własny basen, strefę spa, centrum rozrywki, kącik dla dzieci. Osoby zainteresowane będą mogły również na miejscu dokupić wycieczki fakultatywne – są one jednak płatne dodatkowo, co może zwiększyć nasze wydatki na miejscu.

Przygotowanie do podróży

Kiedy już zakupimy pakiet wycieczkowy dla nas i naszych bliskich konieczne jest odpowiednie spakowanie się i przygotowanie do lotu. Pamiętajmy, że lecimy w ciepłe rejony, warto jednak posiadać w walizce jedną parę dłuższych spodni i bluzę czy kurtkę. Nie zapomnijmy o dokumentach – niezbędny będzie nam paszport!
Podczas pakowania pamiętajmy, że w naszej walizce możemy posiadać kosmetyki wyłącznie w pojemnikach nieprzekraczających 100 ml. Jeśli nie mamy takich małych buteleczek znajdziemy je w popularnych drogeriach.

Lot będzie trwał kilkanaście godzin – warto ubrać się wygodnie, mieć w bagażu podręcznym ulubioną książkę czy gazetę. Na pokładzie linii lotniczych możemy liczyć na podanie nam koca do okrycia czy też poduszki.

Przylot

Na miejscu możemy liczyć na pomoc i opiekę rezydenta współpracującego z biurem podróży. Będzie on nam towarzyszył podczas transferu z lotniska oraz w czasie pobytu w hotelu. Rezydent jest pośrednikiem pomiędzy turystami a hotelem – jeśli mamy jakiekolwiek problemy z zakwaterowaniem to właśnie do niego powinniśmy się kierować.

Podczas pobytu na wyspie Kuba warto zastanowić się nad możliwością zwiedzenia zabytkowej stolicy państwa, Hawany. To wyjątkowe miejsce rozbrzmiewa dźwiękami salsy, w powietrzu czuć zaś zapach regionalnych cygar, znanych na całym świecie.

 

Categories Turystyka