TOP

Diamentowa technika cięcia betonu i innych materiałów twardych

Diament („diamentum” czyli „niezniszczalny”) jest najtwardszą substancją, występującą w przyrodzie. Do tego jest trudno topliwy i odporny na działanie kwasów i zasad, nie ulega więc łatwo zniszczeniu.

Technikę diamentową wykorzystuje się z powodzeniem do wzmocnienia wierteł, pił tarczowych, jak również innego rodzaju elementów tnących, stosowanych do cięcia i wiercenia otworów różnego typu, zwłaszcza w wyjątkowo twardych materiałach, jakimi są: beton, żelbeton, a nawet żelazo.

Technika diamentowa – jak wiercić w betonie?

Technika diamentowa jest ceniona na całym świecie, ponieważ zapewnia świadczenie usług na najwyższym poziomie, bez ryzyka, że podczas prac zostanie uszkodzona konstrukcja trąca.

Diamentowe cięcie betonu to technologia umożliwiająca precyzyjne wycinanie otworów, bez odstępów od linii cięcia oraz bez szkody dla otaczających obiektów. Metodzie tej nie towarzyszy uciążliwy hałas, ani nadmierne pylenie, jak ma to miejsce przy tradycyjnym wierceniu otworów w betonie z wykorzystaniem wiertarek udarowych. Co więcej, nawet przy cięciu mocno zbrojonego betonu uzyskujemy idealnie gładko oszlifowany otwór, które praktycznie nie wymagają wykończenia, a zatem od razu nadaje się do użytkowania.

Technologię tę można bez problemu stosować w domach, właśnie ze względu na brak hałasu oraz dynamicznych wstrząsów. Zaś brak pyłu powoduje, że jest to najbardziej przyjazna technologia dla środowiska.

Jak wiercić w betonie, aby uzyskać idealne cięcie?

Diamentowe cięcie betonu to jedyna metoda pozwalająca na wykonanie idealnych cięć w betonie oraz innych powierzchniach twardych, bez obaw, że spowoduje ona pęknięcia czy inne uszkodzenia konstrukcji. Technika ta umożliwia wycięcie dowolnych kształtów o różnej średnicy, w pionie, poziomie oraz pod dowolnym kątem i to w bardzo krótkim czasie. Metoda diamentowa jest więc szybka, wygodna, a przy tym bezpieczna.

Wiercenie otworów w betonie cennik

Firmy, zajmujące się diamentową technologią cięcia betonu, oferują swoim klientom szeroki zakres usług. I to od rodzaju danego zlecenia uzależniony jest ostateczny koszt pracy. Choć wyceny dokonuje się indywidualnie, zależnie od rodzaju zlecenia, to możemy jednak poznać ogólny zakres cen, korzystając z informacji podanych na stronach tychże firm, najczęściej umieszczonych w zakładkach „Wiercenie otworów w betonie cennik”.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

Categories Ciekawe