TOP

Włącznik podwójny

Włączniki elektryczne stanowią część każdej instalacji elektrycznej. W odróżnieniu od jej pozostałych elementów są widoczne. Obecnie włączniki dostępne są w różnych rodzajach. Te, które przeznaczone do użytku w domach mogą stanowić atrakcyjny element składający się na wystrój danego wnętrza.

W sprzedaży dostępne są dzisiaj różne rodzaje włączników. Do wyboru klienci mają nie tylko włączniki pojedyncze, ale dostępny jest także włącznik podwójny. Można bez problemów kupić również włączniki krzyżowe, krzywkowe oraz pojedyncze i podwójne włączniki schodowe.

Włączniki światła zostały podzielone na kilka rodzajów. Do tych, które wybierane są naprawdę często należą jednobiegunowe. Są to włączniki, które umożliwiają sterowanie tylko pojedynczym obwodem instalacji. Ich cechą charakterystyczną jest tylko jeden przycisk. Jeden przycisk mają także włączniki dwubiegunowe. Od poprzednich różnią się tym, że można nimi jednocześnie sterować dwoma obwodami oświetlenia. Obwody te mogą mieć różne napięcie. Do sterowania popularnymi oprawami z kilkoma żarówkami (na przykład żyrandole) służą włączniki świecznikowe.

Categories Ciekawe