TOP

Jak długo utrzymuje się przeszczep tłuszczu?

Tkanka tłuszczowa to autologiczny materiał, który pobierany jest bezpośrednio od pacjenta. Jest ona często wykorzystywana w zabiegach skupiających się na wypełnianiu ubytków w wybranych obszarach ciała. W zależności od potrzeb, z pomocą własnego tłuszczu można powiększyć biust, usta, dokonać miejscowej korekcji twarzy, czy wymodelować pośladki. Własny tłuszcz, jako materiał biokompatybilny, jest przez organizm pacjenta traktowany jako neutralny. W jakich procedurach stosuje się tłuszcz pacjenta do transplantacji? Jak długo utrzymują się efekty po wykonanym przeszczepie?

Powiększanie wybranych partii ciała dzięki lipotransferowi

Jeszcze do niedawna odsysanie tłuszczu nasuwało na myśl skojarzenia wyłącznie z wyszczupleniem sylwetki. Obecnie jednak jest to materiał biologiczny, który pobiera się od pacjenta i wykorzystuje w licznych zabiegach jako wypełniacz.

 

Lipotransfer może być z powodzeniem stosowany w zabiegach powiększania biustu, czy pośladków. W zależności od możliwości i predyspozycji konkretnego pacjenta, w takiej procedurze tkanka tłuszczowa do transferu pobierana jest z dowolnego obszaru ciała. Dzięki temu można nie tylko wymodelować biust lub pośladki, ale jednocześnie wyszczuplić okolice talii, czy ud.

 

To sposób na zastosowanie neutralnego materiału, który stanowi mniej ryzykowną alternatywę np. dla implantów. Cała procedura zajmuje zazwyczaj około kilkudziesięciu minut. Już po kilku dniach pacjenci wracają do swojej aktywności zawodowej i funkcjonują tak, jak przed zabiegiem. Nie trzeba zatem martwić się długotrwałą i dokuczliwą rekonwalescencją.

 

Po takim zabiegu transplantacji tłuszczu pacjenci przeważnie pozostają pod obserwacją przez 24 godziny. Jeśli wszystko jest w porządku, można wrócić do domu. Kontrolna wizyta oraz zdjęcie szwów następuje po około siedmiu dniach od wykonania zabiegu. Tydzień później zdejmuje się opatrunki i można zauważyć pierwsze efekty wymodelowanej sylwetki. 

 

Rezultaty takiego zabiegu mogą utrzymywać się przez wiele lat, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji konkretnego pacjenta. Należy pamiętać, że z czasem dojdzie do częściowego wchłonięcia przeszczepionego tłuszczu oraz częściowego jego unaczynienia. Na długotrwałość rezultatów wpływa także tryb życia pacjenta oraz to, czy przystępuje on do diety odchudzającej. Spadek wagi może powodować utratę tłuszczu również z partii ciała, do których był on transplantowany.

Modelowanie twarzy z pomocą transplantowanego tłuszczu

Przeszczep tłuszczu umożliwia również eliminowanie ubytków występujących w obrębie twarzy, delikatne modelowanie jej konturów i wygładzanie bruzd oraz zmarszczek. Rezultaty prezentują się naturalnie.

 

W zależności od tego, w jaki sposób opracowuje się pobrany materiał, na jego bazie powstają dwa rodzaje tłuszczu. Pierwszy z nich aplikowany jest podskórnie. Sprzyja regeneracji i rewitalizacji oraz łagodzi oznaki starzenia. Poprawia także napięcie i elastyczność skóry, odżywia ją i rozjaśnia. Drugi rodzaj tłuszczu jest natomiast naturalnym wypełniaczem stosowanym w poprawianiu kształtu nosa, brody, modelowaniu i powiększaniu ust, eliminowaniu bruzd powstających w okolicy warg. To także sposób na odmłodzenie i odżywienie skóry na dekolcie i szyi.

 

Następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do swoich zajęć i obowiązków. Należy pamiętać o tym, by nie uciskać wybranych obszarów skóry po przeszczepie, nie masować ich i nie narażać na zmienne temperatury.

 

Po przeprowadzeniu całej procedury pacjent może od razu zaobserwować efekty zabiegowe. Wraz z czasem potrzebnym na ustąpienie podrażnienia, zaczerwienień i obrzęku zmiany stają się coraz to bardziej wyraźne. Efekty transferu tłuszczu mogą utrzymywać się nawet przez wiele lat, co jest jedną z największych zalet tego zabiegu. Zarówno troska o własny organizm, prowadzenie zdrowego i zbalansowanego trybu życia, jak i predyspozycje indywidualne wpływają na finalną trwałość rezultatów.

 

Jeśli interesuje Cię zabieg lipotransferu, możesz umówić się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej Novoderm w Łodzi.

Categories Zdrowie i uroda