TOP

Ekonomiczne rozwiązania, czyli technorattan

Meble technorattanowe są obecnie dostępne w wielu sklepach i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są wykonane z materiału, który jest niezwykle reprezentacyjny, modny oraz funkcjonalny. Jak dobrze każdemu wiadomo, nie jest łatwo kupić meble do ogrodu, które jednocześnie byłyby estetyczne, a do tego odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Okazuje się, że technorattan jest materiałem, któremu nie straszne są opady czy też zabrudzenia. Dlatego też, jeśli planujemy zakup mebli ogrodowych, warto wziąć pod uwagę meble wykonane z technorattanu. Dlaczego warto?

Meble do ogrodu z technorattanu

Technorattan to materiał sztucznego pochodzenia, który jest odpowiednikiem naturalnego rattanu. Wykorzystuje się go do produkcji mebli ogrodowych, tarasowych oraz balkonowych, ale nie tylko. Technorattan – HomeGardenArt charakteryzuje się dużą opornością na niekorzystny wpływ promieni ultrafioletowych, dzięki czemu nawet długotrwały wpływ słońca nie doprowadzi do wyblaknięcia czy też zniekształcenia mebli. Technorattan jest odporny również na działanie najróżniejszych chemikaliów. Na skutek wylania wina nie trzeba się obawiać przeniknięcia farbującej cieczy wgłęb materiału, dzięki czemu bez większego problemu można usunąć zabrudzenia z powierzchni mebli technorattanowych.

Oprócz tego, że technorattan jest trwały, to dodatkowo również niezwykle lekki, dzięki czemu można tego rodzaju meble łatwo przenosić w dowolne miejsce. W przypadku mebli ogrodowych ma to przecież niezwykle duże znaczenie. Meble technorattanowe mogą być śmiało przechowywane na zewnątrz nawet przy ujemnych temperaturach, więc nie ma potrzeby przenoszenia ich do piwnicy w tę i z powrotem.
Technorattan jest wytrzymały, niezwykle elastyczny oraz solidny. Dzięki tym właściwościom możemy liczyć na wygodę, niebanalny wygląd, trwałość oraz funkcjonalność. Materiał ten można w prosty sposób kształtować, dzięki czemu można na bazie stelażu nadać całości ciekawego design. Jeśli chodzi o konserwację mebli technorattanowych, to nie ma z tym większego problemu. Mycie jest szybkie i proste.

Categories Dom i Wnętrze
atliteracki.com.pl ebox.pl ueformichigan.com