TOP

Deklaracja podatkowa przez internet

Możliwość rozliczenia naszego podatku dochodowego drogą internetową, daje nam niepowtarzalne możliwości. Oprócz szybkości i prostoty, którymi cechuje się to rozwiązanie, możemy również w sposób natychmiastowy sprawdzić, jakie ulgi w podatku nam przysługują. Aby wykorzystać wszystkie przysługujące nam ulgi, należy wybrać odpowiedni program PIT.

ULGA REHABILITACYJNA

Podatnik od dochodu może odliczyć wydatki na rehabilitację. Ta ulga przysługuje nie tylko osobom niepełnosprawnym ale również tym, którzy się takimi opiekują. Należy zdawać sobie sprawę, że na każdy wydatek na rehabilitację należy mieć stosowny dokument, który go potwierdzi. Trzeba wiedzieć, że rocznie można maksymalnie odpisać 2280 złotych.

ULGA NA INTERNET

Rok 2016 jest ostatnim, w którym podatnicy mogą odliczyć od dochodu wydatki poniesione na internet, Podatnik nie ma obowiązku dołączenia do deklaracji potwierdzenia wydatków na internet, ale musi je posiadać, gdyż Urząd Skarbowy może żądać ich okazania. Czasami problem jest to, że podatnicy korzystają z usług pakietowych: np. otrzymują fakturę za telefon z internetem. Jeżeli na dokumencie zapłaty nie ma wyszczególnionej pozycji „internet” podatnik nie może odliczyć tej wielkości, ponieważ nie jest w stanie faktycznie określić, jaka suma została zapłacona bezpośrednio za internet.

W polskim prawie podatkowym istnieje wiele innych ulg jak na przykład ulga dla krwiodawców czy ulga dla dzieci, jednak trudno być na bieżąco z przepisami, dlatego warto korzystać z internetowego programu PIT.

Categories Biznes