TOP

Farba tablicowa w aranżacji wnętrz

Farba tablicowa to prawdziwy wnętrzarski hit sezonu! Można ją wykorzystać nie tylko na ścianach, ale także na meblach czy elementach dekoracyjnych. Aby stworzyć w domu kreatywną powierzchnię i uzyskać interesujące efekty dekoracyjne, wystarczy odrobina odwagi, puszka farby i do dzieła!

Farba tablicowa tworzy na wykańczanej powierzchni warstwę, która do złudzenia przypomina szkolną tablicę. Możemy na niej pisać kredą, ścierać notatki i pisać ponownie. Taki kreatywny kawałek przestrzeni w domu to nie tylko wielka frajda dla dzieci. Stosując kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, nie tylko urozmaicisz wnętrze, ale będziesz mógł bawić się motywami dekoracyjnymi. A to wszystko dzięki farbie tablicowej.

Jak w szkole

Podstawową możliwością wykorzystania farby tablicowej w domu, jest naturalnie pokrycie nią części ściany. Taki motyw świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym, gabinecie, jadalni czy nawet kuchni. Na tablicy możemy zostawiać krótkie zapiski z informacjami dla domowników lub tworzyć na niej proste rysunki i kompozycje. Ograniczając naszą tablicę np. starą ramą od obrazu lub lustra, zyskamy jeszcze ciekawsze efekty. Zamiast ramy możemy także z powodzeniem wykorzystać deski z surowego drewna i obrobić je wedle upodobań.

Dodatki

Farba tablicowa sprawdzi się także świetnie w dekorowaniu najróżniejszych dodatków. Świetnym pomysłem jest pomalowanie ceramicznych lub blaszanych doniczek. Możemy pokryć farbą całą ich powierzchnię lub namalować niewielki pasek. Dzięki temu możemy podpisać poszczególne pojemniki z ziołami lub innymi roślinami. Podobnie w przypadku słoików na przyprawy. Jest to tym bardziej interesujące rozwiązanie, ponieważ kredowy napis można po prostu zetrzeć gdy w pojemniku skończy się jeden produkt, zastąpić go innym i podpisać na nowo.

Pokój dziecięcy to ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wykorzystanie farby tablicowej. Możemy pokryć nią powierzchnię stolika, aby nasza pociecha mogła rysować bezpośrednio na nim. Także meble czy drzwi, doskonale się do tego nadają.

Malowanie z wykorzystaniem farby tablicowej nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów niż standardowe prace malarskie. Wystarczy zgromadzić podstawowe narzędzia i kupić właściwy produkt. Taka czarna powierzchnia w domu, początkowo może wydawać się odważnym krokiem. Warto jednak zaryzykować, ponieważ możemy osiągnąć niepowtarzalne efekty wnętrzarskie, a już na pewno sprawimy wszystkim domownikom dużo dobrej zabawy. Wysokiej jakości farby można znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/farby-i-malowanie/farby-do-scian-wewnetrzne.html

Categories Dom i Wnętrze