TOP

Oryginalne siedziska w mieszkaniu!

Coraz częściej klienci sklepów meblowych poszukują zamienników klasycznych kanap czy sof – zazwyczaj jest to spowodowane chęcią stworzenia nietuzinkowego wnętrza, które zachwyci gości, ale także zapewni komfort podczas odpoczynku. Na co najczęściej zwracają uwagę? Co kupują?

Największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia meble w stylu skandynawskim: proste sofy z drewnianym stelażem oraz fotele o niskich oparciach, w których siedziska i oparcia wykonane są z jednego kawałka tworzywa. Ich wierzchnią część stanowią grube tapicerki, najczęściej w stonowanych kolorach szarości, czerni, melanżu. Grube materiały mają wiele zalet: są odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Jeśli zechcemy je uzupełnić możemy wykorzystać kolorowe pledy, najlepiej z etnicznymi wzorami.

A może pufa?

Ciekawą opcją i alternatywą dla klasycznych siedzisk z pewnością staną się pufy z granulatem. Ten rodzaj rozwiązania ceniony jest szczególnie przez osoby młode, lubiące nietuzinkowy design. Pufy tego rodzaju posiadają duże rozmiary, wewnątrz zaś wypełnione są drobnymi, miękkimi kulkami. Dzięki nim możliwe jest ułożenie pufy w taki sposób, w jaki obecnie potrzebujemy: siedziska, leżanki. Granulat jest szczelnie zamknięty wewnątrz pufki – najczęściej producenci stosują w tym celu podwójne lub potrójne wewnętrzne powłoki.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje ebox.pl ueformichigan.com