TOP

Jak zorganizować przestrzeń w przedpokoju?

Przedpokój, zwłaszcza w bloku, potrafi być wyjątkowo problematycznym pomieszczeniem. W końcu z jednej strony chcemy mieć nasze rzeczy pod ręką, a z drugiej zależy nam na tym, żeby przedpokój dobrze się prezentował.

Szafka na buty – obowiązkowy element każdego przedpokoju

Żaden przedpokój nie może obejść się bez szafki na buty. To bardzo praktyczny mebel, w który naprawdę warto zainwestować. Pamiętać jedynie należy o tym, by wybrać taką, którą faktycznie zapewni naszym butom odpowiednie warunki. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy na półeczkach będzie wystarczająco dużo miejsca dla naszego obuwia – nosków nic nie powinno zgniatać, a obcasy powinny być odpowiednio zabezpieczone. Nie warto także ignorować systemu wentylacyjnego. Najlepiej, żeby szafka miała wycięte otwory, które zagwarantują stały dopływ świeżego powietrza do wnętrza mebla. Jest to wyjątkowo istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze buty mogą być zawilgocone przez panujące za oknem warunki atmosferyczne.

Wykorzystaj ściany

Sporo osób przy urządzaniu przedpokoju popełnia poważny błąd i ignoruje przestrzeń, którą zapewniają nam ściany pomieszczenia. Ładnie dobrane wieszaki ścienne potrafią rozwiązać naprawdę większość problemów związanych z przechowywaniem. Warto także zamontować na ścianie wieszaczek na klucze – to rozwiązanie doceni każdy, kto o poranku szaleńczo szukał kluczy mieszkania i za nic nie potrafił ich znaleźć.

Bardzo praktycznym elementem jest także lustro naścienne, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Szklana tafla, która obejmuje całą ludzką sylwetkę, nie tylko pokaże nam jak wyglądamy, ale przy okazji także optycznie powiększy całe pomieszczenie.

Categories Dom i Wnętrze
záhradné stoly plynové grily obdlžnikový slnečník