TOP

Wanna inna niż tradycyjna

Różnej wielkości łazienki potrzebują różnych modeli wanien, a rynek przychodzi inwestorom z pomocą. Ogromna oferta wanien zalewa sklepy łazienkowe i budowlane, ale królują w nich te prostokątne. Czy aby na pewno? Na pierwszy rzut oka faktycznie tak jest, ale po zastanowieniu można stwierdzić, że przynajmniej tyle samo ofert to wanny asymetryczne.

Wanny do małej łazienki

W małej i średniej łazience występuje zwykle prysznic, bo wygodniej jest zaprojektować taką przestrzeń właśnie z nim. Cały oszklony świetnie spełni swoją funkcję, ale jeśli inwestor marzy o wannie to prysznic zawsze będzie dla niego problemem.Dobrym wyjściem jest wysoki brodzik jako namiastka wanny – korzystać z niego mogą jednak tylko małe dzieci w zastępstwie ich wanienki, więc nie rozwiązuje to problemu. Niektóre modele wanien asymetrycznych świetnie pasują do małych łazienek. Niestety ich pojemność i długość zwykle nie pozwalają nawet na rozprostowanie nóg. Jest to jednak wanna zamiast prysznica! Prezentuje się też wyjątkowo dobrze w niewielkiej łazience.

Wanny do dużej łazienki.

Tutaj można zaryzykować z każdym modelem i wszystko jest zależne od projektu, aranżacji i pojemności portfela. Wanny asymetryczne świetnie spełnią swoją rolę, jeśli będą odpowiednio, proporcjonalnie duże do większej przestrzeni. Dodatkowo wyższe niż standardowe mogą być obudowane schodami, które dodają łazience powiewu luksusu.Kwadratowe wanny są zwykle wyposażone w system hydromasażu i kojarzy się z nimi popularna firma jacuzzi. Za taką wannę płaci się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy, ale jest warta każdej złotówki.W dużej łazience świetnie sprawdzą się ustawione na samym środku artystyczne w swoim kształcie asymetryczne wanny ze ścianami do samej podłogi. Śnieżnobiały kolor i dopasowane do tego duże kafelki o kontrastowym kolorze stworzą elegancką, czystą aranżację.

Wanna do ogrodu?

Jak najbardziej. Nie zawsze można sobie pozwolić na basen, a odpowiedni model wanny ustawiony na dużym tarasie może być strzałem w dziesiątkę. Model z hydromasażem, dodatkowo z oświetleniem wewnątrz i wbudowanym odtwarzaczem muzyki to rewelacyjny mebel na każdą imprezę, samotny wieczór z książką lub romantyczną kolację zakończoną masażem. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Bez względu na wielkość łazienki należy zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Wanny nie kupuje się na chwile, a jej zmiana może być dla inwestora kłopotliwa. Dlatego dobre zastanowienie się przed wydaniem czasem sporej ilości pieniędzy to rozsądny pomysł. Kupowanie pod wpływem impulsu może się źle skończyć.

Categories Dom i Wnętrze