TOP

Wnętrzarski hit – kuchnia w stylu rustykalnym

Jeszcze do niedawna w naszych wnętrzach panował chłodny minimalizm, który szturmem opanował zarówno pokoje dzienne i salony, jak i kuchnie. Po erze chłodu i powściągliwości w designie nastały czasy ocieplenia! Przyglądając się pracom wziętych architektów, możemy zauważyć coraz więcej naturalnych motywów nawiązujących do wiejskiego życia. Styl rustykalny w wielkim stylu wkracza na miejskie salony.

Dlaczego kochamy wiejski styl?

Kiedy wchodzimy do mieszkania zaprojektowanego w rustykalnym stylu, od razu możemy poczuć ciepło i harmonię bijącą z wnętrza. Wiejskie akcenty w aranżacjach są wyrazem tęsknoty za tym, co czyste, pierwotne i naturalne. Otaczając się meblami i dekoracjami stylizowanymi na wiejską modłę, możemy codziennie czuć się jak na wakacjach u babci. W otoczeniu naturalnych materiałów, jasnych kolorów, roślin i mebli nadgryzionych zębem czasu odnajdujemy spokój i wewnętrzną harmonię, którą zaburza szybkie tempo życia, pościg za karierą i wszechobecna technologia.

Stylowa kuchnia w stylu rustykalnym

Pomieszczeniem, które szczególnie efektownie prezentuje się w wiejskiej szacie, jest kuchnia. Kuchnia w stylu rustykalnym to przede wszystkim naturalne materiały, drewniana podłoga, meble noszące znaki intensywnego użytkowania. Cechą charakterystyczną wiejskich kuchni jest swoboda i prostota. Charakter pomieszczenia w dużej mierze tworzą drobne, ale wyraziste akcenty – warkocze czosnku podwieszone pod sufitem, drewniane taborety, obrusy z folklorystycznym motywem, okno z zazdroskami, drewniane łyżki i szpatułki przywieszone na haczykach, żeliwne naczynia i doniczki z pachnącymi ziołami.

Poszukując wyposażenia do urokliwej, rustykalnej kuchni, warto zajrzeć na stronę www.gama-sklep.com.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór ciekawych mebli.

Categories Dom i Wnętrze