TOP

Kamerzysta na wesele

Po wyborze sali weselnej i zespołu muzycznego przychodzi czas na decyzję odnośnie usług foto-video. Odwieczny dylemat narzeczonych: czy wybrać kamerzystę na wesele czy może tylko fotografa? Niektórzy decydują się na jednego i drugiego, inni, chcąc ograniczyć koszty, wybierają tylko jedną usługę. Co wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka plusów i minusów, które mogą Wam ułatwić wybór.

Kamerzysta – pozytywne strony

Płyta z filmem z wesela to pamiątka na lata. Możemy w każdej chwili wrócić do tego najważniejszego momentu w życiu i „przeżyć go od nowa” z rodziną i przyjaciółmi. Uwiecznienie momentu ślubu na filmie jest świetnym pomysłem, jeśli wiemy, że z powodu stresu możemy zapomnieć, co wydarzyło się w tym ważnym dniu. Dobry kamerzysta na wesele wyłapie zabawne momenty, które później możemy odtworzyć na filmie i pośmiać się w gronie najbliższych. Płyta DVD będzie też dobrym prezentem dla rodziców i świadków.

Kamerzysta na wesele – minusy

Decydując się na wynajęcie kamerzysty, warto zastanowić się czy na pewno będziemy wracali do filmu z wesela. Jeśli będzie on trwał ok. 4 godziny może się okazać, że nie ma czasu na oglądanie tak długiego filmu. Nie ma też sensu katować nim odwiedzających nas przyjaciół. Ponadto zdarza się, że kamerzysta rejestruje na płycie momenty wstydliwe, które mogą postawić w niezręcznej sytuacji gości. Wybierając kamerzystę na wesele warto zawsze wcześniej ustalić długość filmu, sposób montażu i nakierować, jakie momenty chcielibyśmy uwiecznić. Czynnikiem decydującym może się też okazać cena. Kamerzyści liczą sobie najczęściej między 2000 a 5000 zł za reportaż. Warto wziąć pod uwagę ten koszt.

Fotograf na wesele – pozytywne strony

Wybór fotografa to już zazwyczaj mniejszy wydatek i równie piękna pamiątka. Album ze zdjęciami ze ślubu oglądają z chęcią praktycznie wszyscy. Zdjęcia, nawet, jeśli wyblakną, będą zawsze fizycznym świadectwem tego wyjątkowego momentu. Można również poprosić fotografa o nagranie płyty oraz stworzenie galerii w Internecie, do której link możemy przesłać gościom.

Minusy wynajęcia fotografa

Największym minusem przy wyborze fotografa może być nietrafiony dobór osoby. Jeśli fotograf nie będzie miał talentu tworzenia ciekawych ujęć, zdjęcia nie będą oddawały wyjątkowości ceremonii. Na to niestety niejednokrotnie nie mamy wpływu. Przed wyborem można jednak poprosić o wgląd w portfolio i poczytać opinie w Internecie.

Decydując się zarówno na fotografa, jak i kamerzystę, warto wybrać jedną firmę, która świadczy te dwie usługi. Wówczas mamy pewność, że kamerzysta i fotograf nie będą sobie „wchodzili w paradę”.

Categories Ciekawe