TOP

Jakie krzesło wybrać do biurka w mieszkaniu?

Stworzenie wygodnego miejsca do pracy czy odrabiania lekcji w mieszkaniu to nie lada wyczyn. Konieczne jest nie tylko dobranie odpowiedniego biurka, ale również fotela i dodatków. Jakie produkty sprawdza się najlepiej?
Pierwszym krokiem jest w zasadzie określenie, ile miejsca możemy przeznaczyć na biurko i krzesło. Jeśli jest to małe pomieszczenie nie musimy się martwić – bez trudu znajdziemy niewielkie biurka wykonane z drewna, które nie zajmą wiele miejsca i nie obciążą optycznie pomieszczenia.
Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się niewielkie stoliki w stylu skandynawskim – są one zazwyczaj dostępne w jasnych kolorach. Takie stoliczki zazwyczaj nie posiadają dodatkowych szuflad, dzięki czemu są lżejsze. Jeśli jednak zależy nam na miejscu do przechowywania dokumentów czy podręczników szkolnych możemy dokupić dodatkową szafkę wsuwaną pod blat.

Krzesło dopasowane do naszych potrzeb

Wybór nowego krzesła biurowego powinien być przemyślany – krzesło takie musi zapewnić nam wygodną pozycję podczas pracy, jak również odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa. Nowoczesne krzesła biurowe powinny posiadać regulację wysokości siedziska, odchylenia oparcia oraz odchylenia podłokietników. W przypadku nowoczesnych krzeseł musimy także zastanowić się, jakie materiały wierzchnie nas interesują. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się tapicerowane krzesła – dawniej kojarzone były one jedynie z poprzednim ustrojem. Obecnie tapicerki wracają do łask i są coraz chętniej wykorzystywane w mieszkaniach, domach, ale również gabinetach czy biurach. Zwracajmy uwagę na jakość tapicerki – powinna być ona gruba, wykonana z widocznych splotów. W jej składzie powinna znaleźć się wełna – jest to materiał odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci.

Categories Dom i Wnętrze