TOP

Kiedy wybrać meble kuchenne na zamówienie?

Jeśli przeglądamy oferty dostępnych sklepów meblowych i żadne meble kuchenne Warszawa nie pasują do naszej wizji idealnej i funkcjonalnej kuchni, możemy rozważyć wybór tych, które wykonuje się na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie wiąże się z większymi kosztami, ale nie ma takiej możliwości, by nie być zadowolonym z osiągniętego efektu.

Dla kogo meble kuchenne na wymiar?

Ci, którzy w pierwszej kolejności myślą o meblach kuchennych Warszawa na wymiar, to osoby, które pragną ułatwić sobie życie podczas wykonywania codziennych prac w kuchni. Przeważnie są to ludzie albo o niewielkim wzroście, albo wręcz przeciwnie – bardzo wysokie. Inną cechą, która może zaważyć na tym, że ktoś zdecyduje się zamówić meble na wymiar, jest prawo lub leworęczność.

Szczególnie zaś meble kuchenne warszawa powinny być funkcjonalne dla osób, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, w tym osoby niepełnosprawne. Dla takich ludzi bardzo ważne jest to, by szafki znajdowały się na właściwym poziomie, by sięganie po poszczególne produkty spożywcze, czy naczynia nie stanowiło dla nich barier.

Do jakiej kuchni pasują meble na wymiar?

Najczęściej zamawia się meble kuchenne na wymiar do kuchni o niewielkiej powierzchni użytkowej. Jest to zrozumiałe, gdyż w takim pomieszczeniu nie sposób zmieścić mebli o standardowych wymiarach. Natomiast meble zrobione na zamówienie sprawią, że kuchnia będzie zarówno funkcjonalna, jak i lekka w odbiorze bez efektu tak zwanego „zagracenia”.

Jednak coraz więcej osób decyduje się również na meble kuchenne Warszawa na wymiar do dużych kuchni. Jest to spowodowane tym, że standardowe szafki mogą pozostawiać nieestetycznie wyglądające luki, które również nie pozwalają w pełni wykorzystać potencjału, jaki drzemie w większej przestronności dużego pomieszczenia. Natomiast przy pomocy mebli kuchennych Warszawa na wymiar udaje się całkowicie wyeliminować taki problem.

Funkcjonalne meble kuchenne na wymiar

Dzięki meblom na wymiar można praktycznie zagospodarować każdą przestrzeń, czyniąc ją bardziej funkcjonalną. Przykładem mogą być systemy narożne, a także dopasowane szuflady pod zlewozmywak, sortownik odpadów, czy organizer na sztućce.

Kuchnia staje się ponadto dokładnie taka, jaką ją sobie wymarzyliśmy. Możemy bowiem zaplanować dobór każdego elementu, a więc nie tylko wymiary szafek, ale też ich kolor, materiał, z jakiego są wykonane, wygląd frontów, rodzaj oświetlenia, nóg, czy uchwytów. Zaplanowanie każdego elementu wyklucza jakąkolwiek przypadkowość, co daje pewność, że wszystkie elementy wystroju kuchni będą idealnie do siebie pasować.

Categories Dom i Wnętrze