TOP

Jak kupować damskie rękawiczki skórzane?

Rękawiczki skórzane są oryginalnym i przydatnym prezentem, który z pewnością ucieszy każdą kobietę. Obecnie na polskim rynku dostępne są liczne modele, zarówno o klasycznej linii, jak i rękawiczki zdobione, wykonane z kolorowej skóry. Jak wybrać rękawiczki, aby sprawiły radość osobie obdarowanej?

Kupując rękawiczki najistotniejszym zagadnieniem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Przyjęło się, że damskie rękawiczki są dostępne w 4 rozmiarach: 17, 18, 19 i 20. Liczba ta określa obwód dłoni w miejscu łączenia palców (bez kciuka). Warto pamiętać, że rękawiczki skórzane dopasuje się do dłoni właścicielki – skóra minimalnie może rozciągnąć się. Wewnątrz rękawiczki znajdziemy ciepłą podszewkę – stanowi ona dodatkową izolację cieplną. Wierzch rękawiczki tworzony jest z miękkiej skóry. Rękawiczka powinna szczelnie otulać wszystkie palce, nie krępować ruchów.

Modne czy klasyczne?

Szukając idealnego modelu dla kobiety powinniśmy zastanowić się, czy ceni ona klasyczne rozwiązania, czy też podąża za modą. W pierwszym przypadku wybierajmy rękawiczki czarne lub brązowe, bez dodatkowych zdobień. Kiedy poszukujemy rękawiczek modnych możemy wybierać pomiędzy modelami z oryginalnymi przeszyciami, elementami takimi jak kokardy, naszyte koraliki i wiele innych.

Czytaj więcej na: www.javro.pl.

Categories Ciekawe