TOP

Wybieramy kosiarkę do ogrodu

kosiarkaWybór odpowiedniej kosiarki do ogrodu jest kwestią wyjątkowo istotną. Jeśli kupimy sprzęt niedopasowany do naszych potrzeb, narażamy się na niewydajną pracę przy koszeniu.

Kosiarki samojezdne są rewelacyjnym rozwiązaniem idealnie przystosowanym do wyzwania jakie stawiają trawniki o większej powierzchni. Przyjmuje się, że kosiarka elektryczna nadaje się do ogrodów o powierzchni mniejszej niż 1000m², a przy większych powierzchniach dla własnego komfortu lepiej zdecydować się na kosiarkę samojezdną.
Kosiarka samojezdna nierówna kosiarce samojezdnej. Więc jak wybrać tę odpowiednią? Przede wszystkim trzeba uwzględnić prosty fakt- tańsze urządzenia z reguły mają krótszy okres żywotności, jako że wykonane są z mniej odpornych materiałów. Jeśli więc zależy nam na bezawaryjnej pracy przez dłuższy okres czasu, nie mamy wyboru- powinniśmy się zdecydować na urządzenie z wyższej, albo chociaż średniej, półki.
Trzeba również pamiętać o tym, że im większa powierzchnia ogrodu, tym bardziej istotna będzie większa tzw. powierzchnia robocza kosiarki. Odwrotnie sytuacja się ma, jeśli w naszym ogrodzie jest sporo zakamarków, zakrętów i przeszkód- może się wtedy okazać, że efektywne manewrowanie kosiarką będzie utrudnione, albo i nawet niemożliwe. Równie ważna jest pojemność kosza na trawę, a konieczność częstych jego opróżnień siłą rzeczy spowoduje wydłużenie czasu koszenia.
Jeśli ograniczają nas fundusze, a mamy duży ogród do oporządzenia, warto rozważyć zakup używanej maszyny. Używane kosiarki samojezdne renomowanych firm, jeśli tylko były wykorzystywane zgodnie z zaleceniami producenta i konserwowane w prawidłowy sposób, mogą bezproblemowo posłużyć nowym właścicielom jeszcze przez dobrych kilka sezonów.

 

W ofercie firmy Agapit znaleźć można zarówno nowe, jak i używane kosiarki samojezdne.

 

Categories Technologia