TOP

Zagrożenie wybuchowe w firmach i przedsiębiorstwach

O sprawach BHP mówi się coraz więcej w kontekście polskich firm. Niezwykle dba się o bezpieczeństwo pracowników, głównie poprzez zapewnianie im odzieży ochronnej oraz pracy w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach. Niestety, to od prawidłowej konstrukcji pomieszczenia oraz dobrania odpowiednich zabezpieczeń zależy bezpieczeństwo ludzi i produktów. Zagrożenie wybuchami jest jednym z powszechniejszych, nie tylko w kopalniach, ale również w zakładach galwanicznych, farmaceutycznych, chemicznych.

Zabezpieczenia w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem

Powodem gromadzenia się substancji wybuchowych jest zazwyczaj niedostateczna wentylacja lub jej całkowity brak. Nadmierne gromadzenie się gazów wybuchowych sprawia, że nawet niewielka iskra może doprowadzić do eksplozji. Aby uniknąć tego rodzaju katastrofy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wentylatorów. Wentylatory EX przeciwwybuchowe są jednymi z chętniej wybieranych na polskim rynku.
Wentylatory EX to niezwykle wydajne i jednocześnie ciche w pracy urządzenia, których zadaniem jest przede wszystkim skuteczne usuwanie nadmiaru substancji wybuchowych z powietrza. Wentylatory mogą pracować w zmiennych temperaturach, a ich specjalistyczna budowa sprawia, że są odporne na działanie wilgoci czy innych negatywnych czynników.

Categories Technologia
yfine.pl zobacz wiecje portal.org