TOP

Weekendowy odpoczynek z dala od miasta

Jak poradzić sobie z chronicznym zmęczeniem oraz wypaleniem zawodowym? Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim zatracenie umiejętności odpoczywania. Każdy z nas gna za karierą oraz kolejnymi awansami, coraz mniej uwagi poświęcając sobie i zdrowiu. Efektem jest pogorszenie samopoczucia, pojawianie się depresji. Rozwiązaniem może być krótki urlop.

 

Urlop krótszy, ale częstszy

Zdecydowana większość z nas przyzwyczajona jest do systemu, w którym cały rok pracujemy, kolejno zaś bierzemy 2 tygodnie urlopu, aby wypocząć na europejskich plażach. Takie rozwiązanie sprawia, że na urlop czekamy cały rok, nie dając sobie czasu na odpoczynek w między czasie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest planowanie krótszych urlopów (np. weekend +2 dni robocze), ale częściej. Dzięki temu będziemy w stanie regenerować siły na bieżąco i odpoczywać od problemów zawodowych. Aby zaplanować taki urlop nie trzeba wiele – wystarczy znalezienie odpowiedniego hotelu czy pensjonatu w przyjemnej okolicy i korzystanie z uroków otoczenia.

 

Pobyt w hotelu – dobra opcja dla zapracowanych

Dla osób, które nie czują się na siłach do planowania urlopu samodzielnie najlepszą opcją jest zarezerwowanie pokoju w luksusowym hotelu z dla od miasta. W przypadku Mazowsza takim hotelem może być hotellord.pl, który zaproponuje nam nie tylko komfortowe pokoje z łazienkami, ale i wszelkie udogodnienia, niezbędne do wypoczynku. Do dyspozycji gości oddano strefę SPA, istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. W cenie pobytu wliczone są śniadania, warto także wykupić dodatkowe obiady i kolacje – szef kuchni z pewnością zaskoczy nas swoimi propozycjami. Jak spędzać czas w czasie krótkiego urlopu? Wszystko zależy w sumie od nas samych – możemy spacerować, poznawać okolicę, urządzać sobie krótkie wycieczki samochodowe, czytać czy relaksować się nad brzegiem basenu.

Categories Ciekawe