TOP

Jaki rodzaj opakowania wybrać na produkt?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jaki rodzaj opakowania wybrać na konkretny produkt. Jest to tym bardziej skomplikowane, ponieważ Unia Europejska wprowadziła obostrzenia w zakresie wykorzystywania opakowań foliowych, które do tej pory uznawane były za najwygodniejsze, a ponadto praktyczne. Wobec tego na co powinniśmy się zdecydować, aby produkty były bezpieczne, a dodatkowo, aby koszt nie przekroczył możliwości finansowych?

Przede wszystkim wybierając opakowanie musisz zwrócić uwagę na strukturę produktu. Nie wszystko spakujesz w kartonowe pudło, butelkę czy skrzynkę. Najbardziej uniwersalna wydaje się folia, jednak też nie do wszystkiego się nadaje. Wybierając opakowanie zastanów się, czy oferowany przez Ciebie produkt potrzebuje dostępu powietrza? Jeśli tak, wybierz materiałowe worki – dla produktów sypkich, albo drewniane skrzynki w przypadku produktów większych. Jeżeli Twój produkt jest cieczą lub gazem, wówczas wybór Twój może paść wyłącznie na butle, szklane lub metalowe.

Niezależnie od tego, jakie opakowanie wybierzesz musisz pamiętać, że przede wszystkim musi być ono idealnie dopasowane do Twojego produktu. Rolą tego opakowania będzie chronienie produktu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zarówno mechanicznymi jak i atmosferycznymi. Nie ma więc opakowania idealnego, które dopasuje się do każdego produktu.

Specjalisci na stronie Europak.pl doradzą Państwu w każdym konkretnym przypadku.

Categories Ciekawe