TOP

Meble ogrodowe – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Kupno mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie – obecnie znajdziemy je w sklepach ogrodniczych, budowlanych, ale również w sklepach producentów. Jakie okażą się najlepsze? Na jakie parametry zwracać uwagę? Czego unikać? Oto kilka wskazówek, jak kupować meble ogrodowe czy tarasowe z głową
Dla większości z nas kluczowa jest cena mebli – i to właśnie ten parametr warunkuje kupno konkretnych produktów. Niestety, niska cena wiąże się zazwyczaj z niską jakością wykonania czy wykorzystanych materiałów. Takie meble są narażone na uszkodzenia, mogą zostać zniszczone przez zmienne warunki atmosferyczne. Wielu z nas często daje się skusić na kupno mebli powystawowych – to również spore ryzyko. Takie meble przez cały czas narażone były na kontakt z potencjalnymi kupującymi – sprawdzali oni poziom komfortu, siadali na nich. Możliwe jest więc, że produkty takie posiadają mikro uszkodzenia, które szybko dadzą o sobie znać przy regularnym użytkowaniu. Niestety, na takie meble nie ma gwarancji lub też jest ona bardzo krótka. Powinniśmy dokładnie obejrzeć takie meble przed ich zakupem!

A może od producenta?

Drugim rozwiązaniem jest poszukiwanie mebli ogrodowych wprost u producentów. W Polsce znajdziemy ich kilku – każda z firm oferuje olbrzymią ilość kompletów, w których znajdziemy sofy, fotele, krzesła, stoły, stoliki, leżanki, huśtawki i wiele innych.
Meble oferowane przez producentów tworzone są z technorattanu oraz aluminium. W przypadku pierwszego tworzywa jest ono tworzone z włókien syntetycznych, odpornych na wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wysokich amplitud temperatur. Włókno technorattanowe doskonale imituje klasyczny rattan, wygląda bardzo elegancko, świetnie sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie.
Drugim tworzywem jest aluminium – odznacza się ono lekkością, wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci czy wnikanie rdzy.
Czytaj więcej: gardenspace.pl.

Categories Dom i Wnętrze