TOP

Inteligentne technologie w naszych mieszkaniach!

Moda na domy inteligentne w Polsce jest coraz bardziej zauważalna – pragniemy żyć wygodniej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Stale rozwijający się przemysł smart home pozwala nam na coraz lepsze sterowanie istotnymi elementami mieszkania, domu czy biura. Szczególnie w tym ostatnim przypadku technologia potrafi zaskoczyć, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ten rodzaj ulepszeń w firmach.

Technologie inteligentne pozwalają na zarządzanie podstawowymi zaworami w domu, a jednocześnie na informowanie domowników, że grozi im niebezpieczeństwo. Wszystko dzięki czujnikom gazu, czadu, zalania, czujnikom ognia. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej – dzięki instalacjom inteligentnym możliwe jest automatyczne zamykanie zaworów, np. podczas przygotowywania się do dłuższego wyjazdu z domu. Pozostałe czujniki odpowiadają za działanie pieca grzewczego, klimatyzatorów, zamków centralnych w mieszkaniach, bram wjazdowych, bramy garażowej, rolet zewnętrznych.

Jak sterować czujnikami?

Wszystkie czujniki w domu i poza nim nadzorowane są przez dedykowane aplikacje – są one tworzone przez każdego producenta osobno. Działają one na telefonach typu smartfon oraz na tabletach. Dzięki nim i Internetowi możemy zarządzać działaniem czujników, również będąc poza domem.
Czytaj więcej na www.ferguson-digital.eu.

Categories Technologia
https://www.gama-sklep.com.pl/a/402-blat-kuchenny-szary https://funniestfemale.com/zabezpieczenie-drogi-na-czas-budowy/ Nowoczesna łazienka