TOP

Niewielka kuchnia – jak sobie z nią poradzić?

Z problemem niewielkiej kuchni borykają się najczęściej lokatorzy mieszkań blokowych. Najczęściej narzekają na to, że trudno jest im zmieścić wszelkie niezbędne meble oraz dodatki, wyposażenie. Okazuje się jednak, że projektanci wnętrz bardzo poważnie traktują również niewielkie pomieszczenia. Ciekawe inspiracje na niewielką kuchnię znajdziemy w magazynach branżowych, ale również w sieci. Od czego zacząć urządzanie?

Maksymalnie wykorzystaj przestrzeń!

Pierwszym krokiem będzie wymierzenie pomieszczenia i skupienie się na wszelkich problematycznych elementach, np. wnękach. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest kupienie mebli kuchennych na wymiar – tu jest to wręcz nieuniknione. Postawmy na szczelne wypełnienie ścian – dzięki temu uda nam się zdobyć dodatkową przestrzeń do przechowywania. Pod wiszącymi szafkami możemy zainstalować długie listwy, które posłużą do wieszania kubków, sztućców, czy nawet ziół w doniczkach!

Myślicie, że umieszczenie stołu i krzeseł w kuchni jest niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Wystarczy znaleźć niewielki model stołu oraz dwa krzesła, mogą być również składane. Taki kącik sprawdzi się podczas spożywania śniadania, południowej kawy, uczenia się, czytania.
źródło www.gama-sklep.com.pl

Categories Dom i Wnętrze