TOP

Szyfrowanie danych przez Iphone

Gdy telefon ulega fizycznemu uszkodzeniu – upada, zostaje dotkliwie rozbity, dochodzi do jego zalania wodą – szansą na odzyskanie danych jest wyłącznie wizyta w wyspecjalizowanym serwisie odzyskiwania danych. Przywrócenie wszystkich informacji zależy jednak nie tylko od stopnia uszkodzenia, ale i zaszyfrowania informacji.

To szczególnie istotne dla właścicieli modeli Iphone. W większości ich egzemplarzy – od wersji 4S – system na tyle skutecznie szyfruje dane, że ich odzyskanie bywa bardzo utrudnione i uzależnione jest od indywidualnych przypadków. Istotną kwestią jest wtedy konkretny rodzaj danych, które wymagają odzyskania, a także to, czy urządzenie – po wykasowaniu plików – było nadal używane.
Skąd tak częsty problem utraty danych charakteryzujący użytkowników produktów Apple? To zazwyczaj efekt uszkodzeń mechanicznych, plików kasowanych przypadkowo lub – co ciekawe – źle wprowadzanych haseł. Często przyczyną utraty zapisanych danych są błędy oprogramowania oraz niechęć użytkowników do regularnej aktualizacji systemu operacyjnego. Tego rodzaju zaniedbania obniżają jakość zabezpieczeń i stabilności systemu, a co za tym idzie – wpływają na ryzyko potrzeby odzysku danych.

Czytaj więcej: Odzyskiwanie danych z telefonu

Categories Technologia
azubezpieczenia.pl umie.com.pl atliteracki.com.pl