TOP

Ogród w angielskim stylu

Elegancki, ponadczasowy i niezwykle urokliwy… Ogrody zaaranżowane w stylu angielskim od wieków zachwycają najbardziej wymagających estetów. Układ naturalnych ogrodów nawiązuje do parków krajobrazowych, dlatego styl angielski najlepiej sprawdza się na rozległych działkach. Jak zaaranżować na swojej posesji piękny ogród inspirowany angielską wsią? Sprawdź!

Urzekająca klasyka w ogrodowym wydaniu

Ogród angielski rodem z XIX-wiecznej Anglii powinien sprawiać wrażenie nieco dzikiego. Mimo tego, że przyroda zdaje się tutaj żyć swoim własnym, nieuregulowanym rytmem, każdy element scenerii jest starannie zaplanowany. Cechami charakterystycznymi ogrodów angielskich jest asymetria i swoboda, a jednocześnie elegancja. Wypielęgnowane, równo przystrzyżone trawniki urozmaicone są przez różane krzewy i wielobarwne, piętrowe rabaty z kwiatami. Szczególne miejsce zajmują tutaj bujne pnącza i rośliny, które wypełzają na ścieżki i pną się po surowych murach domów, altan i pergoli. Obok nich znajdują się fantazyjne topiary i żywopłoty. Soczysta zieleń uzupełniona jest o  fontanny lub przyścienne źródełka, które mają wyglądać jak naturalne ujęcia wodne.

Ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu

Ukoronowaniem ogrodowej aranżacji są meble. W klimat angielskiego ogrodu doskonale wtopią się modele wyplatane z białego rattanu. Komplety kawowe składające się z dekoracyjnych krzeseł i okrągłego stolika, głębokie fotele czy kanapa o płynnej linii będą wyrazistą dekoracją oraz stylową ozdobą. Ciekawą alternatywą dla mebli z naturalnego surowca będą komplety z technorattanu. Ekskluzywne meble ogrodowe wyplatane z syntetycznego materiału pod kątem wizualnym niczym nie różnią się od modeli z rattanu. Jednak, w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, syntetyczne tworzywo jest w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, a dodatkowo nie wymaga wykonywania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Categories Dom i Wnętrze