TOP

Jak dbać o zestawy mebli ogrodowych?

Zadbane meble ogrodowe są prawdziwą ozdobą dla naszej przestrzeni ogrodowej. Kupując jeden z najmodniejszych zestawów (aluminiowych lub technorattanowych) możemy mieć także pewność, że będzie on cieszył nasze oczy przez długie lata. Jak dbać o zestawy mebli ogrodowych, aby mogły służyć nam wiele sezonów?

Co warto wiedzieć o materiałach, z których tworzone są zestawy mebli ogrodowych?

Szukając idealnego zestawu mebli ogrodowych przede wszystkim zwracamy uwagę na estetykę oraz wygląd. Są one bardzo ważne, jednak to, co powinno najbardziej zaprzątnąć naszą uwagę, to materiały. Dawniej meble ogrodowe tworzono głównie z plastiku. Już po pierwszym sezonie użytkowania były widoczne uszkodzenia, zarysowania, wnikający głęboko brud. Dodatkowo pojawiające się mikrouszkodzenia i pęknięcia szybko prowadziły do koślawienia się krzeseł czy stolików. Dzisiaj zestawy mebli ogrodowych tworzone są z większą precyzją i uwagą. Wykorzystanie włókna technorattanowego oraz aluminium sprawiło, że wkroczyliśmy w zupełnie nowy rozdział produkcji tego typu mebli.

Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jego nieporowata struktura sprawia, że wszelkie zabrudzenia zatrzymują się na powierzchni, a czyszczenie takiej powierzchni zajmie dosłownie chwilę. Włókna technorattanowe są odporne na zmienne temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Producenci oferują meble technorattanowe w szerokiej gamie kolorystycznej.

Zestawy mebli ogrodowych jesienią – jak o nie dbać?

Zbliżająca się jesień powinna zmobilizować nas do zajęcia się meblami ogrodowymi. Przede wszystkim powinniśmy je dokładnie wyczyścić i osuszyć. Dzięki temu na ich powierzchni nie zaczną gromadzić się grzyby. Najlepszym rozwiązaniem odnośnie ochrony mebli jest zastosowanie pokrowców na meble ogrodowe.

Pokrowce ogrodowe wykorzystywane jesienią i zimą

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z tkanin technicznych – najczęściej jest to poliester pokryty dodatkową warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest doskonale zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgoci czy działaniem wody. Pokrowce oferowane przez topowych producentów mają kilka rozmiarów, wszystkie modele posiadają specjalne ściągacze, aby jeszcze lepiej dopasować tworzywo do kształtu mebla. Zastosowanie opatentowanej technologii AeroCover® pozwala na zmniejszenie kondensacji wilgoci pod pokrowcem.

Categories Dom i Wnętrze