TOP

Ogród w stylu glamour

Połączenie sporej dozy tajemniczości, szczypty luksusowego wzornictwa i odrobiny elegancji zaowocowało powstaniem stylu architektonicznego uwielbianego przez estetów na całym świecie. Idee konwencji glamour wychodzą poza mury domu i wygodnie goszczą się na tarasowych leżakach i w ogrodowej altance. Jak sprawić, żeby ogród stał się perłą designu w klimacie glamour?

Kolorystyka

Styl glamour od początku swojego istnienia kojarzony jest z przepychem i wytwornością, która jednych zachwyca, a dla innych jest synonimem kiczu. Urządzając ogród w stylu glamour trudno przesadzić ze stylizacją, ponieważ zielone otoczenie i naturalność materiałów neutralizują dekoracyjne materiały, połyskujące powierzchnie i misterne kompozycje. Dobierając dodatki i meble, postaw na wyraziste i eleganckie połączenie kolorystyczne. Idealnym duetem będzie biel i złoto lub srebro. Lśniące donice, poduszki na fotelach, dekoracyjne lampy solarne i lampiony to elementy, których nie może zabraknąć   w eleganckiej przestrzeni.

Lustro

Ciekawym dekorem, który spotęguje w ogrodzie iluzoryczny efekt idący w parze z konwencją glamour, jest lustro. Wystawienie na działanie deszczu, słońca i mrozu szklanej tafli może wydawać się pomysłem z góry skazanym na niepowodzenie – nic bardziej mylnego! W sklepach dostępne są specjalne rodzaje luster (na przykład akrylowe), które odporne są na wpływ czynników zewnętrznych. Przetarcie tafli wodą z gliceryną zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków i osadzaniu się  kropel rosy.

Meble

Wśród wyposażenia outdoorowego naczelne miejsce zajmują meble ogrodowe. Aby uzyskać pożądany efekt, wybieraj modele o prostej, eleganckiej linii. Luksusowy charakter  aranżacji podkreśli niebanalna huśtawka w formie kokonu albo lekkie, subtelne leżanki.

Ogród glamour zimą

Ogród zimą nie musi być bezkształtnym obszarem przykrytym śniegiem. W okresie jesienno-zimowym Twój ogród rozbłyśnie jeszcze intensywniejszym blaskiem. Dekoracje świąteczne do ogrodu w postaci licznych lampek w fantazyjnych kształtach, ciekawe neony i podświetlane figury sprawią, że żaden sąsiad nie przejdzie obok Twojej posesji obojętnie.

Categories Ciekawe