TOP

Ostrzałka do noży w kompaktowym rozmiarze

Zwykle za dobry jakościowo nóż uznawany jest taki, który przede wszystkim jest idealnie ostry. I tak zasada ta odnosi się zarówno do noży kuchennych, jak i tych, które wykorzystuje się w innych dziedzinach życia (np. noże wędkarskie, noże rzeźnicze, czy noże myśliwskie). Trudno się tu dziwić, bo dobry nóż rozwiązuje wiele problemów i ułatwia prace. Nie bez powodu równie często co o zakupie noża, myślimy później o zakupie odpowiedniej ostrzałki. Ostrzałka do noży to wręcz obowiązkowy element wyposażenia każdego, kto używa noży.

Typy ostrzałek do noży

Wśród kilku rodzajów ostrzałek do noży znajdziemy m.in. ostrzałkę kompaktową. Ich główna zaleta jest to, że są one lekkie, poręczne i bardzo proste w obsłudze. Doskonale nadają się do ostrzenia noży kuchenny, a ich kompaktowy rozmiar sprawia, że łatwo jest ją zabrać np. w podróż, gdzie nóż może okazać się niezbędny. Kompaktowa ostrzałka do noży pozwala również na szybkie naostrzenie noża, a to dzięki temu, że w jej budowie zastosowano specjalne pręty ceramiczne (które bardzo szybko i pewnie zbierają stal z krawędzi tnącej), szybki też doprowadzają stal noża do stanu użytkowego. W niektórych odmianach tego typu ostrzałek znajdziemy również dodatkowe zestawy węglików spiekanych, które są też niezwykle pomocne podczas wstępnego ostrzenia mocno zużytego ostrza noża.

Zalety ostrzałek kompaktowych

Ogromną zaletą kompaktowych ostrzałek do noży jest także to, że są tak proste w użyciu, iż nie wymagają praktycznie żadnych specyficznych zdolności manualnych. By dobrze naostrzyć nóż, wystarczy więc kilka lub ewentualnie kilkanaście razy przeciągnąć ostrzem przez szczelinę ostrzałki, a zamontowane w nich pręty ceramiczne zrobią swoją robotę (czyli zbiorą zużytą stal z ostrza). Ostrzenie zwykle wykonuje się pod kątem 17 stopni, czyli takim, jaki najczęściej spotyka się na wszelkiego rodzaju nożach kuchennych. łatwość użytkowania, niewielkie rozmiary i oczywiście precyzja działania tego typu ostrzałki, na pewno zadowoli każdego użytkownika noży.

Niewielki rozmiar – wielka moc ostrzenia

Warto też wspomnieć, że ostrzałki kompaktowe stosowane są nawet przez mistrzów kuchni, tak więc ich niewielki rozmiar wcale nie świadczy o tym, że są one gorszej jakości.

Ostrzałki do noży znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Categories Ciekawe
zobacz wiecje yfine.pl azubezpieczenia.pl