TOP

Designerskie wieszaki na rowery

Wystrój mieszkania to coś, o co dba się szczególnie pieczołowicie – zwłaszcza gdy jest to pierwsze własne mieszkanie. Większość osób nie chce by cokolwiek zakłóciło im wizję i jest to całkowicie zrozumiałe. Dlatego też wszystko, od ścian, poprzez donice, aż po wieszak na rowery powinno do siebie pasować i tworzyć jednolite, efektowne kompozycje.

Po co właściwie przechowywać rowery w mieszkaniu?

Tego pytania nie muszą zadawać sobie nieliczni szczęśliwcy, którzy posiadają dobrze zabezpieczoną rowerownię oraz godnych zaufania sąsiadów. W takim przypadku oczywiście lepiej jest schować rowery właśnie tam – dużo miejsca, bezpieczne przechowywanie, brak konieczności jeżdżenia z nimi windą lub schodzenia po schodach.

Warto jednak zauważyć, że w niewielu blokach są tak dogodne warunki. Zwłaszcza starsze budownictwo najczęściej nie przewiduje chęci i konieczności wygodnego przechowywania jednośladów. Przede wszystkim więc jest to kwestia bezpieczeństwa sprzętu, który wcale nie jest tani. Nikt kto włożył wiele serca i pieniędzy w swój wymarzony rower nie chciałby, żeby został ukradziony lub rozmontowany na części. Po drugie, zagracone rowerownie i wąskie schodki do piwnic sprawiają, że wybór wieszaka na rowery do mieszkania staje się stukrotnie lepszą opcją.

Czy można wkomponować wieszak na rowery w wystrój?

Minęły już dawno czasy, gdy jedyną możliwością przechowywania roweru były toporne, metalowe stojaki i wieszaki. Istnieje mnóstwo designerskich wieszaków, które można z powodzeniem wkomponować w dowolne otoczenie. Miejski rower w pastelowych, romantycznych kolorach zawieszony na smukłym, dopasowanym kolorystycznie haczyku nie musi wcale gryźć się z pomieszczeniem w stylu vintage.

Niektórzy robią też z rowerów element aranżacji, eksponując je w w ciekawy sposób – na przykład poprzez montaż wieszaka na rowery w ramie, przez co jednoślad przybiera postać intrygującego obrazu 3D.

Fantazyjnie czy pragmatycznie?

Odpowiedź na to pytanie, jak zwykle, leży pośrodku. Oczywiście warto zadbać o to, żeby rowery nie psuły starannie urządzonego wnętrza. W tym celu można poszukać wieszaka, który stylistycznie pasuje do pomieszczeń. Jednak bardzo wyszukane aranżacje mają wiele wad.

Po pierwsze, rower musi być dobrze dostępny, zwłaszcza gdy nie stanowi tylko sprzętu na przejażdżki raz w miesiącu. Trzeba się również liczyć z prozą codzienności – ubłocony jednoślad na ścianie w salonie, zawieszony nad kanapą niekoniecznie będzie prezentował się nowocześnie i dynamicznie. Warto więc postawić na rozwiązanie użytkowe.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Categories Dom i Wnętrze