TOP

Stosowanie magicznych mikstur – sposoby na uzdrawianie, wróżenie, zaklinanie przyszłości

W dawnych czasach, w starożytnych cywilizacjach Celtów, Rzymian, Greków czy Majów kapłani i druidzi byli niezwykle szanowanymi osobami. Wynikało to z ich umiejętności przepowiadania przyszłości, stosowania magicznych wywarów z roślin. Często byli oni osobistymi doradcami władców.

Szamani i wróżowie mieli za zadanie przewidywać przyszłość. W tym celu stosowali różne metody: od zabijania zwierząt i poświęcaniu ich serc w ognisku dla bóstw, aż po wyczytywanie znaków dawanych przez bóstwa w zjawiskach atmosferycznych (zaćmienia słońca, deszcze, pioruny). Szamani nie stronili też od odurzania się – znając właściwości licznych roślin palili je oni lub przyrządzali z nich wywary. Powodowały one halucynacje, z których szamani odczytywali przyszłość. Dzisiaj wiemy, że halucynacje były całkowicie przypadkowe.

Zadaniem szamanów było również uzdrawianie – czynili to oni przy pomocy magicznych formułek, kamieni oraz wykorzystując preparaty przygotowane przez siebie. Mogły to być napoje, substancje do nacierania. Niski poziom wiedzy medycznej sprawiał, że często działali oni na oślep nie rozumiejąc zmian zachodzących w organizmie np. na wskutek zakażenia rany.

Wróżenie współcześnie

Obecnie wiara w magię i czary została sprowadzona głównie do rozrywki, która urozmaica nam różnorodne święta czy przyjęcia w gronie przyjaciół. Mimo tego na polskim rynku działa kilkanaście doświadczonych wróżek oraz tarocistów, którzy oferują swoje usługi głównie poprzez profesjonalne portale ezoteryczne. Zakres ich działania to przewidywanie przyszłości, sporządzanie horoskopów miesięcznych i rocznych, przekazywanie dobrej życiowej energii. Wróżbici i tarociści korzystają najczęściej z kart tarota, kart anielskich, run, Reiki, astrologii oraz numerologii. O pomoc do nich zgłaszają się osoby pragnące odkryć tajemnice przyszłości, swojego życia zawodowego oraz pomyślności w związkach.

Szukasz doświadczonych tarocistów? Sprawdź naszą ofertę – wróżby online w portalu ezoterycznym Parasfera.

Categories Ciekawe