TOP

W jaki sposób zaprojektować wyróżniające się opakowanie?

Odpowiednie zaprojektowanie opakowania jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu mamy możliwość wyróżnienia swojego produktu na rynku. Z pewnością każdy ma świadomość, iż obecnie konkurencja jest bardzo duża. Zatem w jaki sposób wyróżnić swój produkt spośród innych, konkurencyjnych w danym sklepie?

Odpowiednie techniki

Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób pragniemy się wyróżnić. Możliwości w tym przypadku jest bardzo wiele. Jeżeli już mamy wybranego grafika komputerowego, powinniśmy mu naświetlić nasz problem i dać jakieś wskazówki, jak chcemy, aby nasze opakowanie wyglądało.

Przede wszystkim jeżeli pragniemy zachęcić klientów do naszego produktu poprzez stworzenie przyciągającego wzrok opakowania, możemy zastosować klika metod. Pierwsza z nich to technika tworzenia opakowania większego, niż przykładowo wymaga tego nasz produkt. Kolejno możemy zastosować tak zwany Hot Stamping, czyli popularny termodruk. Dzięki tej technologii mamy możliwość ozdobienia naszego druku ,wykorzystując przy tym metaliczną folię. Następna metoda to Cold Stamping. Dzięki temu istnieje możliwość drukowania farbą, a jednocześnie możemy ozdabiać nasz druk specjalną folią. Na naszym opakowaniu możemy także wytłoczyć ciekawe elementy graficzne. Mogą to być litery, jednak również często zdarza się, iż wielu producentów decyduje się na wytłoczenie różnorodnych symboli. Można również odnieść się nie tylko do zmysłu wzroku klienta, ale także do zmysłu dotyku. Za pomocą specjalnej folii Soft Touch istnieje możliwość uzyskania matowej a zarazem gumowej powierzchni, co przyjemnie wpływa na doznania dotykowe klienta. Jak można zauważyć, istnieje bardzo wiele różnorodnych technik. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla siebie.

Rygorystyczne przepisy

Należy mieć świadomość, iż projektowanie opakowania to nie tylko dobieranie różnorodnych technik, za pomocą których przekonamy do siebie konkretnego klienta. Podczas projektowania opakowania musimy również znać przepisy, które regulują projekt danego produktu. Tak jest w przypadku leków. Jeżeli projektant aktualnie zajmuje się projektowaniem opakowania danego leku, musi wiedzieć, iż niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej czcionki. Minimalny rozmiar to 7 punktów i niestety nie można tej zasady ominąć. Również ważne jest umieszczenie napisu w języku Breille’a.

Projektowanie opakowań jest bardzo ważne. Jeżeli odpowiednio zaprojektujemy swój produkt możemy być pewni, iż będzie on chętnie kupowany przez klientów. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jednak i my sami często ulegamy tej pokusie i nieświadomie decydujemy się na zakup ładniejszej rzeczy. Z pewnością ten przykład nam uświadomi, jak ważne jest projektowanie opakowań.

Categories Technologia