TOP

Przechowywanie toksycznych związków – jak robić to prawidłowo?

W latach 90. XX wieku wiele mówiło się o licznych katastrofach ekologicznych, które były wynikiem rozszczelnienia tankowców przewożących ropę naftową czy też wyciekaniem niebezpiecznych związków wprost do gleby. Nierzadko okazywało się, że wycieki były planowane i był to świetny sposób na pozbywanie się kłopotliwych odpadów przez wielkie koncerny i firmy. Dzisiaj sprawy takie są ściśle regulowane przez prawo międzynarodowe, a wszelkie przypadki celowego zanieczyszczania środowiska wiążą się z olbrzymimi karami finansowymi.

Zbiorniki magazynowe – używane powszechnie

Współcześnie prawidłowe przechowywanie substancji toksycznych i odpadów jest wymagane przez prawo. Wielkie firmy i koncerny muszą mieć w swoim wyposażeniu zbiorniki magazynowe tworzone na specjalne zamówienie, w których możliwe jest umieszczenie toksycznych odpadów. Zbiorniki takie mogą być również tworzone na wymiar, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie nawet do problematycznych pomieszczeń.

Odpowiednio dobrane materiały!

Aby stworzyć szczelny i solidny zbiornik magazynowy konieczne jest dobranie takich materiałów, aby substancja toksyczna nie wchodziła z nimi w reakcję. W skrajnych przypadkach może zdążyć się, że odpady przeżrą tworzywo i zaczną wyciekać. Często stosowany jest tym zbiornika płaszczowego – posiada on podwójną konstrukcję, wewnątrz znajduje się pusta przestrzeń.

Categories Biznes