TOP

Samodzielna naprawa powłoki lakierniczej

Jeszcze kilka lat temu jedynymi możliwościami naprawy powłoki lakierniczej w naszym samochodzie było odstawienie samochodu do profesjonalnego lakiernika lub samodzielne uzupełnianie ubytków tak zwanym lakierem zaprawkowym. Dzisiaj w niemal każdym sklepie z akcesoriami i materiałami do lakierowania znajdziemy lakiery w sprayu, które są alternatywą dla wcześniejszych rozwiązań!

Działania profesjonalisty


Już na samym początku rozważań na temat możliwości samodzielnej naprawy powłoki lakierniczej trzeba wskazać, że najlepsze i najtrwalsze efekty będą oczywiście w przypadku oddania samochodu w ręce profesjonalisty – będzie to jednak równocześnie najdroższa opcja. W przypadku lakierowania jednego elementu będzie to wydatek w granicach od 250 do nawet 500 złotych (najdrożej w przypadku dachu czy maski).

Lakier zaprawkowy i pędzelek?


O ile jeszcze kilka lat temu jedyną alternatywą dla działań profesjonalisty i możliwością samodzielnego ratowania i uzupełniania powłoki lakierniczej był lakier zaprawkowy, to w praktyce był on niezwykle rzadko używany. Sprzedawany był on w większości przypadków w pojemnikach przypominających lakier do paznokci wraz z niewielkim pędzelkiem. Niezależnie jednak od posiadanych umiejętności pokrycie ubytku takim lakierem było co prawda możliwe, jednak nigdy nie było ono zbyt estetyczne – przy podejściu do samochodu na odległość mniejszą niż kilka metrów było doskonale widać wszystkie naprawy poczynione przy użyciu właśnie lakieru zaprawkowego.

Lakier samochodowy w sprayu


Dzisiaj alternatywą jest zakup lakieru samochodowego w sprayu, który przy wprawnej ręce i zachowaniu odpowiedniej technologii wskazanej przez producenta danego lakieru może z powodzeniem zastąpić nam kompresor i usługi profesjonalisty. Warto mieć jednocześnie na względzie, że lakier samochodowy w sprayu dostaniemy już w okolicach 20-50 złotych za puszkę o pojemności 400-500 mililitrów, co z powodzeniem powinno wystarczyć nam na pomalowanie takiego elementu jak błotnik czy drzwi. Oszczędności widać już na pierwszy rzut oka!

Czy warto samodzielnie lakierować sprayem?


Podsumowując, jeżeli nie boimy się samodzielnych napraw i lubimy majsterkować przy własnym samochodzie, to z pewnością warto odwiedzić najbliższą mieszalnię lakierów lub sklep z akcesoriami lakierniczymi i zaopatrzyć się w lakier samochodowy w sprayu dobrany pod względem koloru do naszego samochodu. Przy dobrze przeprowadzonej naprawie i równomiernie położonej warstwie lakieru w sprayu nie będzie się ona niczym wyróżniała!

Materiały do artykułu dostarczone przez Lakiery24.com – lakiery samochodowe w sprayu

Categories Technologia
legal.com.pl ebox.pl zobacz wiecje