TOP

Ryoba – przegląd możliwości japońskiej piły

Narzędzia snycerskie wybierane najczęściej, zmieniają się wraz z upływem lat. Jeszcze nie tak dawno osoby, które zastanawiały się nad ich zakupem stawiały przede wszystkim na niewysoką cenę. Również dziś argument cenowy uważa się za istotny.

Zwraca się jednak uwagę na to, że nie jest on jedynym, jaki może nas zainteresować. Nowoczesne propozycje, takie jak choćby piła japońska ryoba, charakteryzują się również wysokim poziomem funkcjonalności. Są dobre jakościowo i proste w obsłudze, a tym samym mogą być bez obaw kupowane nie tylko przez zawodowców, ale również przez profesjonalistów.

W przeciwieństwie do klasycznych pił, ryoba zwraca na siebie uwagę ze względu na obecność dwóch ostrzy. Podczas gdy jedno jest przeznaczone do cięcia w poprzek, drugie ma na celu umożliwienie cięcia wzdłuż słojów drewna. Co przy tym warte podkreślenia, choć piła jest reklamowana jako rozwiązanie stworzone z myślą o cięciu drewna, daje sobie doskonale radę także z cięciem materiałów drewnopochodnych. Jej zęby są hartowane impulsowo, co dodatkowo zwiększa ich żywotność.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na narzędzia snycerskie.

Categories Ciekawe