TOP

Sąd Ostateczny w tarocie – czas rozliczeń i podsumowań

Ludzkie życie składa się z nieustannych zmian, na które bardzo często nie mamy wpływu. Jedną z kart tarota, która wyjątkowo dobrze oddaje tę niezwykłą płynność jest właśnie Sąd Ostateczny.

Sąd Ostateczny – nadchodzi czas rozliczenia

Sąd Ostateczny to zwiastun nadchodzącego czasu rozliczeń. Zbliża się okres, w którym dobro powinno zostać nagrodzone, zło ukarane, a ziarna oddzielone od plew. Sąd to karta bilansów i podsumowań, bardzo często sugerująca, że najwyższy czas zastanowić się nad życiem, dokonać ewaluacji wartości i zdecydować, co tak właściwie jest dla nas ważne. W końcu to my sami, a nie nikt inny, odpowiadamy za to, jak wygląda nasze życie – czy będzie rajem na ziemi, czy jednak będzie miało więcej wspólnego piekłem.

Początek nowego etapu w życiu

Jako że Sąd Ostateczny to karta wiążąca się z podsumowaniami, zwiastuje także nadejście nowego okresu w życiu – koniec jednego cyklu i początek drugiego. Czasem sugeruje konieczność dokonania ważnych zmian, czasem zwiastuje nowe doświadczenia i doznania. Wszystko oczywiście zależy od konkretnej sytuacji, a pełny obraz mogą ci dać wróżby sms albo spotkanie z wróżką twarzą w twarz. Możesz także samodzielnie szukać własnej ścieżki i nauczyć się słuchać tego, co mówią do ciebie karty.

Symbolika karty

Sąd Ostateczny wiąże się z także ze sferą duchowości, to symbol boskiej opieki i odrodzenia wewnętrznego, ale także przebaczenia i wyzwolenia. W przypadku problemów ze zdrowiem bardzo często oznacza ich koniec. To także karta wiążąca się z boską interwencją i niewytłumaczalnymi zdarzeniami oraz cudami.

Negatywne znaczenie Sądu Ostatecznego

Sąd Ostateczny może oznaczać kurczowe trzymanie się starych zasad, które już nie przystają do sytuacji, w której się znajdujemy. Bywa też ostrzeżeniem przed niewykorzystanymi możliwości i ignorowaniem własnego potencjału – bardzo często pojawia się, gdy nie dostrzegamy szans, które podsuwa nam łaskawy los.

Categories Ciekawe