Inwestycja to dzisiaj popularne dość słowo. Dawniej miarą sukcesu firmy był zazwyczaj wygenerowany przez nią zysk oraz oszczędności, które pozwalały na dalszy rozwój. Dzisiaj natomiast to trafne inwestycje odpowiadają w dużej mierze za sukces firmy. Co ciekawe, nie wszystkie inwestycje muszą być stricte związane z działalnością firmy.
Co to są nieruchomości inwestycyjne?
Niektóre bowiem nawet niezbyt mogą. Do tej kategorii zaliczyć można właśnie nieruchomości inwestycyjne. Co to jest? Na wstępie warto powiedzieć, że kryteria takich nieruchomości nie są bardzo klarowne i przejrzyste – pozostawiają naprawdę dość duże pole do manewru dla przedsiębiorcy.
Najogólniej bowiem ujmując ten problem nieruchomość inwestycyjna to każdy budynek, którego firma nie wykorzystuje bezpośrednio w działalności, lecz która przynosi jej zyski, które wynikają z kolei z najmu tudzież leasingu. Brzmi ciekawie? Bez wątpienia!
Nieruchomości inwestycyjne – wiele możliwości!
Przede wszystkim bowiem należy zauważyć, że taka definicja pozwala na kreowanie przeróżnych sytuacji. Przenosimy firmę w inne miejsce? Po co zatem sprzedawać dawny lokal, skoro ciągle możemy czerpać z niego stałe zyski? Mamy magazyn, którego już nie używamy albo halę, która już nie jest nam potrzebna? Tu mamy tę samą sytuację!
Oprócz tego możemy oczywiście zakupić nieruchomość inwestycyjną. Jest to dobrym pomysłem, ponieważ tworzymy swego rodzaju lokaty. Nawet jeśli kiedyś będziemy mieć problem w firmie, to zawsze mamy wiele źródeł dochodu, a na dodatek możemy się przekwalifikować. Jeśli jednak kupujemy nieruchomość inwestycyjną należy dokładnie zbadać jej stan techniczny, stan prawny oraz naprawdę przemyśleć wybór lokalizacji.
Dlaczego warto postawić na nieruchomości inwestycyjne na Śląsku?
Ostatnio wiele mówi się o tym, że warto inwestować na Śląsku. Cz tak jest w rzeczywistości? Generalnie tak. Śląsk bowiem jest miejscem, w którym wiele różnych branż dość prężnie się rozwija. Ponadto jest to specyficzne miejsce ze względu na to, że granice poszczególnych miast się nieraz zacierają.
Te cechy czynią Śląsk dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w nieruchomości i szczególnie dla początkujących przedsiębiorców. Pamiętajmy jednak, że choć popyt jest tam bardzo duży, to nieraz konkurencja może okazać się wcale nie mniejsza. Dlatego należy dobrze oszacować możliwe do uzyskania zyski, czyli inaczej rentowność danego obiektu.
Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Metropolis