TOP

Słodkie pomysły na prezent

W okresie świątecznym potrzebujemy różnych pomysłów na prezenty. Łatwiej jest zdecydować co podarować osobom, które dobrze znamy. Co jednak z gronem tych, którzy nie są nam szczególnie bliscy, a mimo wszystko chcielibyśmy coś im dać?

Słodycze na prezent

Dość uniwersalnym rozwiązaniem jest podarowanie czegoś słodkiego. Najpopularniejsze wśród słodkich prezentów są bombonierki, ale warto spróbować wyjść poza ten schemat.

Oczywiście należy liczyć się z tym, że każdy ma inne upodobania, mimo wszystko można jednak określić grupę słodyczy, które lubi większość ludzi. Do takich należą cukierki krówki. Jednak słowo przestrogi- to nie jest odpowiedni prezent dla osób chorujących na cukrzycę lub zmagających się z otyłością!

Fenomen krówek

Krówki od lat zachwycają mlecznym smakiem. Jest to jeden z tradycyjnych polskich słodyczy. Na oficjalnej liście polskich produktów tradycyjnych nawet znalazły się dwie odmiany krówek, opatowskie i szczecineckie.

Swoich zwolenników mają zarówno te świeże, ciągnące się cukierki, jak i leżące dłużej kruche w środku. Oryginalny skład krówek jest bardzo prosty, to tylko mleko, cukier i masło, jednak teraz na rynku możemy też spotkać odmiany smakowe.

Chcąc zrobić z tych cukierków prezent możemy pomieszać razem kilka ich typów. W ten sposób zwiększamy szansę na zadowolenie po stronie odbiorcy. Ze względu na długą historię krówek w Polskim cukiernictwie będzie to wspaniały prezent dla obcokrajowców lub osób przebywających za granicą i tęskniących za krajem.

Szczególne opakowanie

By taki słodki prezent był kompletny niezbędne jest odpowiednie opakowanie. Warto nie ograniczać się w tym przypadku do fabrycznie zapakowanego produktu.

Największą wartość będą miały ręcznie wykonane opakowania. Może to być pudełko oklejony kolorowym papierem, materiałowy woreczek zawiązany ładną wstążką, albo ozdobiony słoik. Każde z tych opakowań może wykonać w kilkanaście minut, a na pewno sprawią komuś ogromną radość.

Jeśli jednak jesteśmy na bakier z pracami ręcznymi możemy skorzystać z gotowych pudełek lub puszek. Ponieważ w dawaniu prezentów liczy się przede wszystkim sam fakt pamiętania o kimś, nie muszą to być duże opakowania. Urocze, małe pudełeczka mieszczące po kilka cukierków znajdziemy w wielu sklepach.

Dedykacja

Dobrze jeśli w podarunku znajdą się nie tylko cukierki krówki, ale również dedykacja. Nawet w przypadku niezbyt ładnego charakteru pisma, nie rezygnujmy z odręcznego napisania życzeń. Będą miały one o wiele większą moc, niż wydrukowane słowa.

Categories Ciekawe