TOP

Prostota, wygoda i nowoczesny design, czyli Hyundai I20

Holdingi samochodowe każdego roku prześcigają się w ilości i jakości wprowadzonych do sprzedaży modeli. Nowe auta dzień i noc zjeżdżają z taśmy produkcyjnej, wypełniając salony do maksimum. Także południowokoreański holding samochodowy Hyundai co rok wypuszcza na rynek kolejne modele swoich samochodów. Najnowsze produkcje niejednokrotnie diametralnie się od siebie różnią. Cechą łączącą wszystkie nowe marki producenta, jest uniwersalność i zaskakująco nowoczesny design.

Hyundai I20

Jednym z najbardziej lubianych i najczęściej kupowanych samochodów marki Hyundai jest miejski model I20. Pojazd należy do autosegmentu B, co oznacza, że jest ultrakompaktowym, małolitrażowym samochodem osobowym. Pojazdy tej klasy najlepiej sprawdzają się w jeździe po mieście, ale równie przyjemne i wygodne jest podróżowanie w nich na dłuższych dystansach. Samochody z tego segmentu mają zwykle niewielki bagażnik. Większą pojemność auta można osiągnąć po złożeniu tylnych siedzeń. Najpopularniejsze modele autosegmentu B to: Alfa Romeo MiTo, Chevrolet Aveo, Dacia Logan czy Fiat Punto.

Model konkurencyjny

Produkcję I20 rozpoczęto w 2009 roku i okrzyknięto następcą Hyundaia Getz. Ten model jest marką konkurencyjną w swojej klasie samochodów. Ma nowoczesny wygląd, który nie przypomina jego poprzednika, łezkowate reflektory, profilowaną klapę bagażnika oraz ciekawe przetłoczenia maski, a także linii bocznej. Co do wyglądu wewnętrznego auta, producent postanowił tylko w niewielkim stopniu go zmodyfikować. Wyposażenie nawiązujące do Hyundai Getz jest za to bardzo funkcjonalne, wygodne i praktyczne. Do największych zalet należą widoczne o każdej porze zegary, łatwo dostępne przełączniki i bardzo dobra widoczność. Wszystko to sprawia, że obsługa modelu I20 jest niesamowicie intuicyjna i niezwykle prosta. Kabina jest przestronna. Przestrzeń, w której znajduje się pasażer, jest komfortowa. Decydują o tym wygodnie fotele i obszerna tylna kanapa. Narzekać można jedynie na jakość materiałów wykończeniowych, gdyż nie należą one do tych z najwyższej półki. Niewielki bagażnik jest przestronny i pojemny. Wszystkie te cechy sprawiły, że Hyundai I20 cieszy się dużą popularnością. W zależności od wyposażenia ceny I20 nieco się od siebie różnią. Bogata oferta sprawia jednak, że niemal każdy klient znajdzie w tym modelu coś dla siebie, w rozsądnej cenie.

Dane techniczne

Hyundai I20 to 3- lub 5-drzwiowy hatchback, z 4-biegową automatyczną lub 5-biegową manualną skrzynią biegów. Pojemność bagażnika to 2955/1060 litrów. Samochód posiada przedni napęd, 5 miejsc, 24-litrowy zbiornik paliwa i waży 1045 kg.

Samochody koreańskiego producenta nie słyną z niezawodności. Wręcz przeciwnie, pierwsze modele były dość awaryjne. Jednakże zaletą tych pojazdów jest fakt, że problemy techniczne nie należą do poważnych i można je łatwo naprawić. Części zamienne Hyundaia nie są drogie. Większość modeli cechuje się prostotą konstrukcji, lecz niektóre, najnowsze produkcje wyposażone są także w technologiczne nowinki. Samochody rodem z Korei to prostota i poprawność techniczna, a także przyjemne prowadzenie i względny komfort.

Czytaj więcej: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/hyundai-i20

Categories Motoryzacja