TOP

Tereny inwestycyjne w województwie pomorskim

Pomimo tego, że to Warszawa napędza rynek nieruchomości i ma najwięcej terenów inwestycyjnych, inne regiony nie są mniej atrakcyjne. Przykładem jest dobrze rokujące na przyszłość województwo pomorskie, które także przyciąga inwestorów.

Dynamiczny rozwój województwa pomorskiego

Pomorskie należy do tych regionów w kraju, które rozwijają się najbardziej dynamicznie. Realizowanie szereg działań między innymi związanymi z infrastrukturą, przekładają się na to, że region ten staje się coraz bardziej atrakcyjny i nowoczesny. Przede wszystkim warto podkreślić dogodną lokalizację – region znajduje się na przecięciu dwóch korytarzy transportowych w Europie.

Ponadto pomorskie rozwija się w segmencie nauki i biznesu, toteż może pochwalić się młodą, wykwalifikowaną kadrą pracowników. Inwestorzy mogą też liczyć na wsparcie podczas realizowania transakcji, w tym na pomoc specjalnie do tego celu powołanego zespołu Invest in Pomerania.

Nowoczesne pomorze interesujące dla potencjalnych pracodawców

Tak dynamiczny rozwój regionu sprawia, że województwo pomorskie cały czas poszerza swoją ofertę. Proponuje w pełni wyposażone tereny inwestycyjne, w tym powierzchnie biurowe. Może również świadczyć pomoc w zakresie systemu obsługi inwestycji, na każdym etapie realizacji i zakupu terenów inwestycyjnych. Warto też dodać, że w regionie tym potencjalni pracodawcy będą mogli zatrudnić wykwalifikowaną kadrę młodych ludzi. Na powodzenie tego regionu mają również wpływ czynniki komunikacyjne.

Oprócz wspomnianej infrastruktury warto jeszcze dodać, że znajdują się tutaj największe porty morskie w obrębie Morza Bałtyckiego. Trwa też rozbudowa portu lotniczego, a także ciągle rozwija się infrastruktura drogowa. Jest to więc region, który już w niedługim czasie będzie mógł konkurować z terenami inwestycyjnymi zlokalizowanymi w innych województwach. Duży potencjał drzemie w tutejszej edukacji: na terenie województwa jest obecnie zlokalizowanych 28 uczelni wyższych, a także są dostępne specjalistyczne szkoły techniczne i zawodowe. Wielu inwestorów doceniło też tereny inwestycyjne, uwzględniając walory turystyczne i krajobrazowe, a także ofertę kulturalną i rekreacyjną, które są niewątpliwym atutem tego województwa.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

Categories Ciekawe
ebox.pl zobacz wiecje portal.org